Historia liturgii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mysterium Christi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
978-83-257-0409-4
religia
Revenga

Drugi tom dzieła "Misterium Christi", zainspirowanego przez Ks. Biskupa Wacława Świerzawskiego, został zatytułowany Historia liturgii. Przybliża on dzieje liturgii a jednocześnie ewolucję teologicznej refleksji nad liturgią, lecz różni się znacznie od typowego podręcznika historii. Ta zbiorowa edycja przedstawicieli wielu środowisk naukowych w Polsce obejmuje w swoich rozdziałach szerokie spektrum czasowe, bo rozpoczyna się artykułem ks. Pawła Cieślika "Liturgia czasów apstolskich", a kończy na współczesności ukazanej w artykule ks. Janusza Mieczkowskiego pt. "Katechumenat i studia katechumenalne w Krakowskim Instytucie Liturgicznym", w którym Autor przybliża próbę dzisiejszej adaptacji metod starożytnego apostolatu liturgicznego.
Ze wstępu
s. Adelajda Sielepin CHR
Kraków, UPJPII

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu, 2012

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1949

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!