Fundamentalne rzeczywistości liturgii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mysterium Christi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
978-83-257-0386-8
religia
Revenga

Skoro podstawowym zadaniem w życiu ludzkim, nadającym mu sens, jest osobowe spotkanie z Chrystusem obecnym i działajacym w Liturgii, cel publikacji zostanie osiągnięty, jeśli "trafi pod strzechy" i przybliży odpowiedź na wciąż aktualne i niewyczerpywalne pytanie, w jaki sposób to spotkanie się dokonuje, jak do niego doprowadzać, jak w nie wtajemniczać. Pragnąłbym bardzo, aby treści naszego...

Pragnąłbym bardzo, aby treści naszego podręcznika dotrzeć mogły do duszpasterzy pierwszej linii, do kapłanów gromadzących uczniów Chrystusa dokoła ołtarza, na którym sprawowana jest Eucharystia, stała epifania Trójjedynego Boga. Bo właśnie wspólnota wierzących jest świadkiem i przekazicielem podstawowego sensu i znaczenia owego spotkania z Obecnym: dzięki żyjącemu w niej Chrystusowi jest autentycznym mystagogiem w sprawowane misterium wiary. Kapłan ma w tym procesie funkcję uprzywilejowaną i najbardziej odpowiedzialną - to on swoją wiarą i miłością przypomina, że "Pan jest rzeczywiście wśród nas" (Wj 17, 7). A cel całej publikacji jest jeden: aby Chrystus był jeszcze bardziej poznwany i miłowany.
Słowo wprowadzające
Bp Wacław J. Świerzawski