Gdańsk i jego przeszłość

Tłumaczenie: Janusz Mosakowski
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Danzig und seine Vergangenheit, 1793 bis 1997. Die Geschichtskultur einer Stadt zwischen Deutschland und Polen
Gdańsk, historia Gdańska
historia
Mateusz

Autor analizuje rolę Gdańska w historycznym, mentalnym i politycznym dyskursie polsko-niemieckim, a także bada przeszłość Gdańska i jego ponadregionalne znaczenie historyczne. Gdańsk w książce Loewa ukazany został jako miejsce ścierania się wpływów dwóch narodów. Dramatyzm jego dziejów oraz zakorzenienie w literaturze światowej czy we współczesnej ikonografii politycznej wciąż przyczyniają się...

Gdańsk w książce Loewa ukazany został jako miejsce ścierania się wpływów dwóch narodów. Dramatyzm jego dziejów oraz zakorzenienie w literaturze światowej czy we współczesnej ikonografii politycznej wciąż przyczyniają się do tworzenia nowych impulsów mitotwórczych.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,780.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,780.html