Cienka niebieska linia

Wydawnictwo: Novae Res
Novae Res, policja, Kruk
Kamila

Każdego dnia policjanci pomagają ludziom i zatrzymują niezliczoną ilość przestępców. Jednak czasami któryś z nich nadużywa swoich uprawnień i wyciąga rękę po nie swoje… „CIENKA NIEBIESKA LINIA” opowiada o perypetiach załogi radiowozu prewencji, która patroluje miasto. Będąc na najniższym szczeblu policyjnej kariery, raz są aniołami niosącymi pomoc potrzebującym, nawet z narażeniem własnego...

„CIENKA NIEBIESKA LINIA” opowiada o perypetiach załogi radiowozu prewencji, która patroluje miasto. Będąc na najniższym szczeblu policyjnej kariery, raz są aniołami niosącymi pomoc potrzebującym, nawet z narażeniem własnego życia, innym razem wychodzi z nich to, co w człowieku najgorsze – zło, chciwość, nadużycia. Służbowe przygody młodych funkcjonariuszy przeplatane są z ich perypetiami w życiu osobistym.

Książka została napisana ręką policjanta, który przez czternaście lat pracował na pierwszej linii.

Proszę nie wierzyć, że policja składa się tylko i wyłącznie z policjantów kryminalnych, biegających wszędzie z odbezpieczoną bronią, goniących poważnych bandytów. To policjanci prewencji są pierwsi na miejscu zdarzenia, to przede wszystkim od ich pracy zależy bezpieczeństwo ludzi na ulicach. To policjanci prewencji wykonują codziennie mnóstwo różnego rodzaju interwencji. Od bardzo lakonicznych po niezwykle trudne, najczęściej domowe. To policjanci prewencji są najbliżej społeczeństwa. Ta książka jest właśnie o nich.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

DonGekon | 2017-09-17

Książkę fajnie i szybko się czyta, z doświadczenia jednak wiem, że sytuacje w niej opisane tj. zachowanie funkcjonariuszy w dzisiejszej formacji nie miały by racji bytu.

Magnolia | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Jak najbardziej dobra książka, aczkolwiek końcówka smutna. Nie spodziewałam się takiego końca, ale cóż życie :| Oby jak najmniej było takich wydarzeń - w życiu każdego funkcjonariusza.

Calineczka | 2013-08-09

Napisana prostym językiem, ale przedstawiająca "samo życie". Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę, na jakie niebezpieczeństwa narażony jest policjant... więc warto przeczytać i się dowiedzieć.

Tomasz Dymek | 2013-01-19
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Za sposób napisania powinno być 1.
Ale za tematykę, którą lubię 5.