Oryginalne i niepowtarzalne imprezy kulturalne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polska Lista Przebojów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J, National Geographic
978-83-7596-271-0
Aleksandra X

Polska Lista Przebojów to kieszonkowa seria przewodników, które przedstawią w krótkiej i przystępnej formie wszelkie atrakcje naszego kraju: metropolie, miasta, małe miasteczka i wsie; zamki, twierdze i klasztory; parki, rezerwaty oraz miejsca dobrej zabawy i wypoczynku.Każdy miniprzewodnik będzie poświęcony innemu zagadnieniu. W poszczególnych tytułach z serii pokażemy co, dlaczego oraz kiedy w Polsce zwiedzić. Dowiesz się, dlaczego warto wpaść do Lądu, z czego słyną Liszki i co słychać pod Jaworem. Nie zabraknie też informacji o turystycznych nowościach w znanych i odwiedzanych miejscach, takich jak Toruń, Kraków czy Zakopane.W każdej książce z tej serii znajdziesz garść potrzebnych wiadomości historycznych i krajoznawczych. Każdy przewodnik to zbiór informacji na określony temat. Cała seria to kompendium wiedzy, którą z powodzeniem można wykorzystać do planowania wolnego czasu.Co nas wyciągnie z domu? Oczywiście impreza. A jak impreza, to oczywiście z rodziną, przyjaciółmi i innymi ludźmi, z którymi możemy się dobrze zabawić. Przez cały rok, jak Polska długa i szeroka, można znaleźć coś dla siebie. Imprezy sportowe, historyczne, folklorystyczne, filmowe –naprawdę jest w czym wybierać. Wyścigi kumoterek w Bukowinie Tatrzańskiej zimą, najwyższe palmy wielkanocne w Lipnicy Murowanej na wiosnę, turniej rycerski w międzynarodowej obsadzie w Golubiu-Dobrzyniu latem i jesienne zawody koni huculskich w Beskidzie Niskim – to zestaw mini na cały rok. Jeśli chcemy, co tydzień możemy zafundować sobie w różnych miejscach Polski nie tylko zwiedzanie, ale i inne, niepowtarzalne atrakcje.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl