Mała wróżka Amelka. Wróżka katastrofa

Tłumaczenie: Natalia Usenko
Seria: Mała wróżka Amelka
Wydawnictwo: Papilon
Le petit monde d'Hortense. La fée catastrophe
wróżka, detektyw, Amelka
actagaudi

Sa dni, kiedy wszystko idzie nie tak. jajka się tłuką, zgrabione liście odfruwają, porządki kończą się wielkim bałaganem. A jeśli dodać do tego czary i zaklęcia, wyjdzie prawdziwa katasrtofa! Mała wróżka Amelka ma okropnie pechowy dzień... Może nie zawsze potrzeba magii, by zrobić coś dobrego? Przekonacie się!

źródło opisu: Papilon, 2011

źródło okładki: własna

barakuda1205 | 2013-02-11

Moja córka jest jak typowy Polak, który najbardziej lubi te piosenki, które już słyszał. E. chce żeby jej czytano w kółko te same bajki do momentu, aż zna je na pamięć słowo po słowie a nawet dłużej. Staram się to przełamywać i co i rusz podsuwam jej nowe pozycje. Amelka zdała egzamin. Dołaczyła do przedspaniowego kanonu.

Historia jest prościutka, ale przecież taka ma być dla trzylatków. Bohaterowie sympatyczni. Niewątpliwie plusem są ilustracje. Szczególnie oczy Amelki przypominają mi jakąś ilustrację z mojego dzieciństwa, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć jaką (Macie jakiś pomysł? Dziewczynka na tamtym rysunku była chyba blondynką…). E. też ogląda je z przyjemnością i następnego dnia po tym, jak czytałyśmy książeczkę zażyczyła sobie taką fryzurę, jak ma Amelka (trzy koczki na głowie). Dałam radę zrobić!

Sporo było też śmiechu przy zaklęciach Amelki – proste dwuwierszowe rymowanki. E. strasznie się śmiała powtarzając je (np. Szyrli-myrli, puch z poduszek! Książki, bądźcie...