Hellboy: Dziki Gon

Wydawnictwo: Egmont Polska
Hellboy: the Wild Hunt
komiksy
Krzysiek

Najnowszy tom przygód Hellboya. Kiedy na Wyspach Brytyjskich zaczynają się budzić starożytne olbrzymy, Hellboy staje na czele gromady łowców potworów i tak rozpoczyna się wielkie polowanie – tytułowy dziki gon. Plan zagłady całej ludzkości jest dziełem Królowej Krwi i Hellboy wie, że aby ją pokonać, musi poznać całą prawdę o swoim mrocznym dziedzictwie. Zdaniem krytyków "Dziki gon" jest...

Najnowszy tom przygód Hellboya.

Zdaniem krytyków "Dziki gon" jest jednym z najważniejszych tomów serii – splata w całość pozornie niepowiązane ze sobą historie, a bohatera stawia na równi z królem Arturem, Herkulesem czy irlandzkim Cúchulainnem. Wszyscy oni, narodzeni w wyniku ingerencji sił nadprzyrodzonych, pozostali ludzcy i walczyli w imię ludzkich wartości.

źródło opisu: [Egmont, 2012]

źródło okładki: www.swiatkomiksu.pl

Maciek | 2018-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 26 stycznia 2018

kocham cykl o hellboyu.Z tomu na tom robi coraz bardziej mrocznie.

kendo777 | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 22 września 2015

To najmocniejsza z mocnych ósemek. Prawie dziewiątka. Jeden z najlepszych tomów Hellboya. Świetny scenariusz Mignoli i dobre rysunki Fegredo. Historia łączy w całość wiele wątków, które Mignola porozrzucał wcześniej w innych albumach i każe nam czekać na wielki finał, którego echa rozbrzmiewają już teraz, na tyle głośno, że czytając trzymamy się za głowę. Dziki Gon jest pełen znakomitych rozwiązań fabularnych i formalnych. Przepiękne połączenie mitów, wierzeń i folkloru. To trzecia najlepsza po Sandmanie i Locke&Key, zmyślna amerykańska seria, jaka ukazała się na polskim rynku. Polecam powtórzyć przed Gonem poprzednie tomy.