Eros i agape. Dwa oblicza miłości

Wydawnictwo: W drodze
Eros e agape
978-83-7033-817-6
religia
Sunbrighter

W książeczce tej zostały zebrane rekolekcje głoszone w 2011 roku w Domu Papieskim, w obecności papieża Benedykta XVI i członków Chóru Kaplicy Sykstyńskiej. Idąc śladami dwu encyklik Benedykta XVI poświęconych tematowi miłości (Deus caritas est i Caritas in veritate), za punkt wyjścia obrałem pierwsze źródło miłości, Boga, ażeby w ten sposób ukazać piękno chrześcijańskiego ideału, godzącego w...

Idąc śladami dwu encyklik Benedykta XVI poświęconych tematowi miłości (Deus caritas est i Caritas in veritate), za punkt wyjścia obrałem pierwsze źródło miłości, Boga, ażeby w ten sposób ukazać piękno chrześcijańskiego ideału, godzącego w sobie eros i agape oraz konieczność przenikania nim wszystkich ludzkich relacji.

z przedmowy autora

Raniero Cantalamessa OFMCap - doktor teologii i literatury klasycznej. W latach 1975-1981 członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Kaznodzieja Domu Papieskiego

źródło opisu: http://wdrodze.pl/opis,1017,Eros_i_agape__Dwa_oblicza_milosci.html

źródło okładki: http://wdrodze.pl/opis,1017,Eros_i_agape__Dwa_oblicza_milosci.html

Krzysztof Iwanicki | 2018-01-14
Lila | 2013-06-28