Sztuka bycia kobietą

Your Husband and Your Emotional Needs
9788371462047
kobiecość, relacje, małżeństwo
poradniki

Trudne sytuacje małżeńskie, w których mąż nie interesuje się potrzebami swojej żony czy rodziny, lecz zamyka się w swoim "męskim" świecie wymagają specjalnego postępowania i użycia całego kunsztu kobiecej mądrości i bogactwa wrażliwości. Jest wprost zadziwiające, jak w dzisiejszych czasach wielu kobietom brak tej, czasami wprost elementarnej, życiowej mądrości. Nawet nie wiedzą, na czym ona polega, nie mówiąc o subtelnym jej stosowaniu. Książka Sztuka bycia kobietą jest tą skarbnicą sekretnej wiedzy, którą kiedyś kobiety przekazywały sobie, ucząc młode mężatki, jak budować trwałe, ciepłe i mocne związki dające szczęście całej rodzinie. To nie jest książka dla pań, których celem jest manipulowanie mężczyznami. Takiej wiedzy w niej nie ma. Ta książka skierowana jest do tych kobiet i dziewcząt, które pragną w życiu mocnego fundamentu i doświadczenia prawdziwej, głębokiej miłości wyrażanej w sposób konkretny i bardzo wymierny. Mądrość w niej zebrana może w niezwykły s posób przemienić ich osobiste związki i sprawić, że w oczach swych mężczyzn będą na zawsze miłowane, podziwiane i niezastąpione. Mężczyzna najczęściej nie jest tak wrażliwy jak kobieta, wielu rzeczy po prostu nie rozumie. Kobieta jednak może nauczyć się sposobów takiego postępowania, by otworzyć jego oczy na nieocenioną wartość jaką wnosi w jego życie i sprawić, by to jemu samemu zaczęło zależeć na budowaniu ciepłego, trwałego związku. Mądrzy, opiekuńczy mężczyźni i dobrzy ojcowie rzadko stają się takimi sami z siebie. Ich dojrzewanie do ról jakie pełnią w życiu zależy w ogromnym stopniu od mądrości ich kobiet.

Scarlett | 2010-04-19
Przeczytana: 15 czerwca 2010

Nie mogę odżałować moich osiemnastu złotych, wydanych na kupno tej książki.
O ile bardzo cenię sobie publikacje oficyny wydawniczej Vocatio, ta książka bardzo mnie rozczarowała. Chyba już wiem, co miała na myśli Stasi Eldredge, pisząca, że w całym swoim życiu przeczytała dosłownie parę dobrych poradników traktujących o duchowości kobiety. Ten z pewnością nie należy do klasyki, pomimo kilku (dosłownie kilku) rad wartych uwagi.

Po przeczytaniu tej książki zdałam sobie sprawę, że... czuję poczucie winy i lektura "Sztuki bycia kobietą" pokazała mi, jaka niedoskonała jestem, jak daleko mi do ideału kobiety chrześcijańskiej. Margaret niewątpliwie kieruje się dobrą intencją i nie twierdzę, że jej zamierzeniem było pogrążyć czytelniczkę w dojmującym poczuciu winy. Niemniej jednak ja tak właśnie się czułam.

Jej "dobre rady" to między innymi takie kwiatki jak:
- skończ z myszowatością (cokolwiek miałoby to oznaczać)
- nie garb się
- bądź damą
- oczekuj od męża tylko najwyższych oznak...

Agnieszka | 2013-03-20
Przeczytana: 04 lipca 2012

"Osiągnięcie czegokolwiek, co ma dużą wartość
wymaga wielkiego trudu"

Książka dziwna, momentami naiwnie śmieszna. Prezentuje porady dla kobiet, jak być dobrą żoną i jak wywierać wpływ na męża. Owszem, zawiera kilka cennych przemyśleń, jednakże niektóre proponowane przez autorkę pomysły, wzbudziły moje zażenowanie. Wolę komunikację wprost niż szukanie okrężnych dróg wpływania na partnera.

Alicja | 2015-10-23
margo | 2015-07-15