Lektury w klasie I

Wydawnictwo: Siedmioróg
lektury szkolne, wypis, fragmenty

Książka zawiera wypisy z lektur szkolnych. Zadbano o zgodność publikacji z nową podstawą programową, która weszła w życie w styczniu 2009 roku. Proponowane przez nas lektury obejmują wszystkie gatunki literatury dziecięcej wymienione w nowej podstawie programowej. Są to: baśnie, bajki, opowiadania, wiersze i komiksy. Teksty opatrzono pytaniami, które służą doskonaleniu czytania ze...

Teksty opatrzono pytaniami, które służą doskonaleniu czytania ze zrozumieniem i rozwijają umiejętność pracy z tekstem. Dodano także notki biograficzne, przybliżające sylwetki wielkich twórców literatury dziecięcej. Książka jest bogato ilustrowana przez grono wybitnych polskich ilustratorów, co sprzyja kształtowaniu gustów estetycznych młodych odbiorców. Teksty drukowane są dużą czcionką dostosowaną do wieku ucznia. Wyrazy, wyrażenia archaiczne i obce wyjaśniono w słowniczku.

źródło opisu: Siedmioróg , 2011

źródło okładki: Siedmioróg , 2011

Nikodem jest w klasie pierwszej i trochę mnie dziwi fakt, że nie miał dotychczas ani jednej lektury do przeczytania. Nie ubolewam nad tym jakoś specjalnie, bo dziecko moje jeszcze ma pewne kłopoty z samodzielnym czytaniem (całe szczęście idzie mu już coraz lepiej). Jednak koniec roku szkolnego już niebawem, wydaje mi się, że lektur już przerabiać nie będą. Jednak mimo tego bardzo zainteresowała mnie książka, którą dzisiaj mam przyjemność Wam zaprezentować :)

Książka ta jest z 2012 roku i nie wszystkie zawarte w niej lektury są nadal obowiązkowymi lekturami w szkołach, ale z tego co wyczytałam w internecie kilka z pewnością tak. Nie jestem tylko pewna czy wszytskie szkoły mają identyczne wytyczne dotyczące lektur czy mogą to modyfikować według własnego uznania. Z naszego przykładu wynika, że nasza szkoła raczej nie trzyma się sztywno reguł, bo lektur narazie nie mamy wcale ;)

Wewnątrz tej książki znajdziemy: "Brzechwa - wiersze", "Co słonko widziało", Cudaczek -...