Lektury w klasie II

Wydawnictwo: Siedmioróg
978-83-7568-839-9
lektury szkolne

Książka zawiera wypisy z wszystkich obowiązkowych lektur szkolnych zalecanych przez MEN, a także wypisy z lektur uzupełniających, chętnie wykorzystywanych przez nauczycieli. Teksty opatrzono pytaniami, które służą doskonaleniu czytania ze zrozumieniem i rozwijają umiejętność pracy z tekstem. Dodano także notki biograficzne, przybliżające sylwetki wielkich twórców literatury dziecięcej....

Książka jest bogato ilustrowana przez grono wybitnych polskich ilustratorów, co sprzyja kształtowaniu gustów estetycznych młodych odbiorców.

Teksty drukowane są dużą czcionką dostosowaną do wieku ucznia. Wyrazy, wyrażenia archaiczne i obce wyjaśniono w słowniczku.

źródło opisu: Siedmioróg , 2012

źródło okładki: Siedmioróg , 2012