konserwatyzm,
Klauduś

Jest to zbiór artykułów zwłaszcza tych autorów, którzy szczególny akcent kładli i kładą na konserwatyzm. Bez zbędnej przesady można stwierdzić, że w okresie pierwszego pięciolecia "Najwyższego Czasu"! pojawiły się w nim teksty wszystkich najważniejszych autorów polskiej prawicy. Opisując zjawiska, próbując znaleźć dla nich wyjaśnienia, stworzyli swego rodzaju prawicowy elementarz, czy może raczej prawicową siatkę pojęciową, która do dziś jak najbardziej zachowuje aktualność.

Teksty napisali m.in.: Jacek Bartyzel, Jan Engelgard, Robert Gwiazdowski, Waldemar Łysiak, Ks. Stanisław Małkowski, Stanisław Michalkiewicz, Marian Miszalski, Jerzy Robert Nowak, Aleksander Rozenfeld, Jadwiga Staniszkis, Rafał Ziemkiewicz i wielu innych!

źródło opisu: Wydawnictwo 3S Media, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo 3S Media, 2010