Tytus, Romek i A'Tomek. Złota księga przygód

Cykl: Tytus, Romek i A''Tomek - Złota Księga Przygód (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Tytus, Romek i A`Tomek udaja się w drogę do... ćwierć koła świata, dookoła Polski i na Dziki Zachód. Do wędrówki z nimi zachęca Was Tytus: uczłowieczaj się wraz ze mną, rozwój mózgu rzeczą cenną. Zawiera tomy V, VII, IX

źródło opisu: Prószyński i S-ka , 2005

źródło okładki: Prószyński i S-ka , 2005

Wkp | 2015-01-02

Zbiór trzech ksiąg przygód Tytusa, Romka i A’Tomka, w których bohaterowie wyruszają w podróże dookoła świata i w przeszłość. W pierwszej (a właściwie V Księdze), wyruszają zwiedzić świat. W VII Tytus zagrożony dwójką z geografii ma się przygotować do odpytywania pod koniec wakacji. Przyjaciele serwują mu więc podróż pełną geograficznych ciekawostek. A wreszcie w Księdze IX Tytus wchodzi do oglądanego właśnie filmu „Strzały znikąd” i trafia na dziki zachód. Romek i A’Tomek ruszają go ocalić.

Pierwsza złota księga to przykład jak ciekawie i znakomicie można wydać klasykę w naszym kraju. Nie dość, że zebrano księgi wtedy niemal już zapomniane, to na dodatek zrobiono to w znakomity sposób. Papier kredowy, pełny kolor, wprawdzie format odstaje nieco od klasycznych zeszytów, ale nie jest to nic, co pogrążyłoby te wydawnictwo. Szczególnie, że uzupełniono je o ilustracje z różnych wydań, wstęp i posłowie i wszystko, co znalazło się we wcześniejszych edycjach.

A że to klasa sama w sobie...