Tytus, Romek i A'Tomek. Złota księga przygód V

Cykl: Tytus, Romek i A''Tomek - Złota Księga Przygód (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytus
komiksy

W tym zbiorku przygód Tytusa, Romka i A'Tomka znajdziecie trzy książeczki o uczeniu się: przysposobienia obronnego (Księga IV - Tytus żołnierzem), historii (Księga XI - Tytus ratuje zabytki) i geologii (Księga XV - Tytus geologiem). Żadne tam szkolne nudy! Tytus przeżywa wesołe przygody w powietrzu, na ziemi i pod ziemią oraz przenosi się w czasie. Zanim powstała księga IV z poddasza pewnego...

Zanim powstała księga IV z poddasza pewnego domu na warszawskim Mokotowie dobiegły dziwne dźwięki. Tatatata! Papapapa! Strzały? Przechodnie kryli się po bramach. Znowu napad? Tymczasem nic złego się nie stało. To tylko Papcio Chmiel w swojej pracowni strzelał sobie w głowę ładunkiem nowych pomysłów. Tak powstała książeczka, w której niesforny małpiszon pomaga "obywatelowi patrolowi na kapralu".
W księdze XI Tytus, Romek i A'Tomek ratują zabytki. Wyruszają archaicznym prasolotem - paliwem są dusze do żelazka. Pomaga im sympatyczny duszek. Przeżywają fantastyczne przygody: biorą udział w zamachu Chytrozłotków na księcia Jedzosława, są świadkami narodzin renesansu i wykradają plany maszyny do lodów włoskich. Tytus w turnieju rycerskim wygrywa pół... zamka. Wreszcie w starej kaflarni na bagnach urządzają harcówkę. A wszystko to zbytki i zabytki.
Tytus w księdze XV testuje nowy pojazd - wkrętacz. Najpierw wkręca się na film od osiemnastu lat. Następnie dowiaduje się, że góry są jak makowiec, zostaje geologiem, przeżywa powrót do przeszłości i spotyka... Krasnoludki.

źródło opisu: Prószyński i S-ka , 2004

źródło okładki: Prószyński i S-ka , 2004

Karo | 2013-07-09
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
Przeczytana: 09 lipca 2013

Super tylko że nie mam na ipadie

Trezor | 2013-05-20

super