Książka Roku 2018

Tytus, Romek i A'Tomek. Złota księga przygód VII

Cykl: Tytus, Romek i A''Tomek - Złota Księga Przygód (tom 7)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytus
komiksy

Siódmy, przedostatni już tom wybranych przygód Tytusa, Romka i A’Tomka, a w nim aż cztery książeczki o podróżach w makro i mikrokosmosie: III - "Tytus kosmonautą”, XX - "Druga wyprawa na Wyspy Nonsensu”, XXI - "Tytus wśród mrówek” oraz XXIII - "Tytus i bzikotyki”. W III książeczce Tytus, Romek i A’Tomek przeżywają moc przygód i zaprzyjaźniają się z uranowym zwierzakiem karbulotem oraz...

W III książeczce Tytus, Romek i A’Tomek przeżywają moc przygód i zaprzyjaźniają się z uranowym zwierzakiem karbulotem oraz stworkami. Przed drugą podróżą na Wyspy Nonsensu (książeczka XX) chłopcy zamieniają przestarzały już slajdolot na pojazd epoki elektronicznej - wideobzikolot. Za jego sterami zwiedzają m.in. Wyspę Skaterów - gdzie wszyscy jeżdżą na deskorolkach. Znajdują wreszcie miłą wysepkę, żeby odpocząć. Ma ciepły klimat i przyjazną przyrodę, ananasy i jabłuszka. Ale to nie koniec przygód Tytusa. W książeczkach XXI i XXIII czeka go jeszcze walka z żarłocznymi mrówkami Czarnymi Szczękami oraz producentami bzikotyków. - W życiu nie miałem tak pechowych przygód jak w tym roku - powie Tytus, ale wszystko dobrze się skończy.

źródło opisu: Prószyński i S-ka , 2007

źródło okładki: Prószyński i S-ka , 2007