Buddyzm dla współczesnej mamy. Macierzyństwo spokojne i spełnione

Wydawnictwo: Sensus
poradniki

Poznaj najcenniejsze myśli głównych nurtów buddyzmu Przyjmuj spokojnie smutki i celebruj radości macierzyństwa Stwórz szczęśliwe relacje z partnerem, przyjaciółmi, krewnymi i własnym ja Buddyzm dnia codziennego Narodziny Twojego dziecka to czas wielkiej rewolucji, przewartościowania priorytetów, budowania życia całkiem od nowa. Przygniatające poczucie odpowiedzialności za maleństwo, lęk o jego bezpieczeństwo, bezgraniczne zaangażowanie w opiekę nad niemowlęciem. To zupełnie naturalne, że szukasz

Ann | 2014-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Sądzę, że to obowiązkowa lektura dla wszystkich kobiet, a w szczególności tych żyjących w związkach partnerskich, nie tylko z dziećmi. Choć lektura dotyczy macierzyństwa przede wszystkich, to rewelacyjnie pokazuje nam jak radzić sobie z trudami dnia codziennego, na wszystkich możliwych płaszczyznach (dom, praca, związek, rodzina). Książka jest oczywiście napisana w duchu Buddyzmy, odnosi się bezpośrednio do tejże filozofii i zachęca do praktyk medytacji, jednak nie jest w tym przesadzona i nie narzuca tej filozofii. Sama zamierzam w codziennym życiu zaglądać do tej książki, uważam że otworzyła mi oczy na wiele spraw i pozytywnie wpłynęła na mój osobisty rozwój.

Paulina Kwiatkowska | 2012-09-08

,,Narodziny Twojego dziecka to czas wielkiej rewolucji i przewartościowania priorytetów, budowania życia całkiem od nowa. Być może przygniata Cię poczucie odpowiedzialności za maleństwo, lęk o jego bezpieczeństwo, bezgraniczne zaangażowanie w opiekę mad niemowlęciem. To zupełnie naturalne, że szukasz duchowej podpory podczas odgrywania jednej z najważniejszych ról w Twoim życiu - roli matki" Tekst z okładki

Coraz częściej młode matki muszą spędzać czas samotnie, gdyż w chwili, gdy tylko narodziło się im dziecko zostają opuszczone przez znajomych, którzy już nie chcą utrzymywać z nimi kontaktów. Kobiety są coraz bardziej nieszczęśliwe, gdyż cały dzień muszą siedzieć z dzieckiem w domu. Gdy np. sprzątają dom cały czas zadręczają się, że powinny ten czas poświęcić dziecku. Nie warto się złościć, gdyż to i tak nic nie daje, a tylko niepotrzebnie się nakręcamy. Warto znaleźć w sobie szczęście wewnętrzne, które jest osiągalne przez każdą kobietę. Jak je osiągnąć? Co to szlachetna...

aldonaslapa | 2016-05-19
Małgorzata Wójcicka | 2015-08-11