Nes. Zapis przygód pilota

Wydawnictwo: Wydawnictwo Autorskie
Nes

"Nes, zapis przygód pilota" to powieść dla młodzieży, choć i osoby dorosłe mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Utrzymana jest w lekkim, swobodnym stylu, pozwalając Czytelnikowi na relaks i oderwanie od codzienności. Autor programowo unika scen przemocy a obowiązkowe w powieściach fantastycznych kosmiczne pojedynki kończą się co najwyżej niegroźnymi omdleniami. Pilot Nes, to kosmiczny...

Pilot Nes, to kosmiczny podróżnik, poszukiwacz przygód, którego beztroski tryb życia pakuje wciąż w nowe tarapaty. Wykreowany przez autora świat s/f jest jednak krzywym odbiciem naszej własnej rzeczywistości, przedstawiając ją w zabawny, często absurdalny sposób. Główny bohater nie jest potężnym herosem, trzymającym miecz w dłoniach, nie strzela też z lasera, gdzie popadnie. Podróżuje w czasie, penetruje głębiny oceanów, wnętrza kraterów, organizuje misje badawcze i wycieczki dla młodzieży. Zdarza się, że odwiedza konferencje naukowe i wystawy mody. Towarzyszą mu też często młode, atrakcyjne kobiety, z którymi utrzymuje czysto koleżeńskie kontakty. Całość ilustruje kilkadziesiąt specjalnie przygotowanych rysunków Juliusza Zenknera, nadając opowieściom specyficzny, lekko komiksowy klimat.

źródło opisu: Wydawnictwo Autorskie, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo Autorskie, 2010

Karafka | 2016-07-12
Przeczytana: 07 lipca 2016

Bardzo fajna książka, czyta się lekko i przyjemnie!

Beata Ruszkowska | 2017-07-07

Dobra książka dla młodzieży, polecam.

Kaya | 2017-07-03
Weekend | 2015-05-21