Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju

Wydawnictwo: Helion
poradniki

Głos wewnętrznej świadomościdzięki starożytnej wiedzy Tolteków może dotrzeć również do Ciebie, pomagając Ci przywrócić spokój ducha i szczęścieSzczęście tkwi głęboko w Tobie Rodzisz się ze spokojem ducha, czystością umysłu i nieskażoną przez cywilizację radością życia...

KKBello | 2012-09-21
Przeczytana: 16 września 2012

Co to znaczy być szczęśliwym? Czy to zapewnienie sobie materialnego dobrobytu? Akceptacja środowiska? A może to coś zupełnie innego?
Otóż, aby być szczęśliwym należy wg. tejże książki i słów M. Ruiz'a zaakceptować SIEBIE a tym samym środowisko w którym żyjemy, ludzi których kochamy. Bez zbędnych „ale”, bez usilnych prób poddania sobie drugiej osoby.
Na czym polega filozofia Toleków, którą autor poznaje już od wczesnego dzieciństwa?
„ Wierzyli oni, że ludzie żyją we śnie. Sen jest światem iluzji stworzonym przez obrazy światła, zaś umysł śni, zarówno wtedy, gdy mózg jest uśpiony, jak i wtedy, gdy jest aktywny.”
Trochę to dziwne, jednak kiedy sięgam dalej okazuje się, ze ziarno zainteresowania zostało zasiane. Autor porównuje jedną historię opowiedzianą przez kilka osób, która działa się kilkadziesiąt lat wstecz. Okazuje się wówczas, że ta sama historia ma wiele wersji, ponieważ każda z osób zapamiętała ją po swojemu. Dzieje się tak, ponieważ zapamiętywanie nowych wrażeń bywa...

figlarna24 | 2012-11-06

Na moich półkach z książkami odnajdziecie wiele różnorodnych poradników. Poradników, które poruszają nie jednokrotnie trudne tematy relacji między ludzkich, zdrowego odżywiania,o wychowywaniu dzieci, jak również te odnoszące się treścią bezpośrednio do osoby czytelnika.

I dlatego dziś chciałabym Wam przedstawić poradnik, który ostatnio przeczytałam, czyli "Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju" autorstwa Don Miguela Ruiza.

Autor- Miguel Ruiz urodził się i wychował wśród meksykańskich uzdrowicieli. Rodzice oczekiwali od swego syna tego, iż pójdzie w ich ślady i będzie kontynuował tradycję medycyny naturalnej. Natomiast Miguel Ruiz postanowił swoją wiedzę dotyczącą medycyny uzupełnić o wiedzę bardziej przyziemna czyli ukończył studia medyczne z został chirurgiem. Jednak nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny. Autor tejże książki uległ wypadkowi, który zmienił kompletnie jego nastawienie do mądrości przodków. Postanowił on wrócić do swoich korzeni i zdobyć umiejętności i...

gofer92 | 2017-11-26
Szymon212 | 2017-08-02