Spór o rozumienie filozofii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zadania współczesnej metafizyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
978-83-60144-26-8
filozofia i etyka
Revenga

Książka zawiera materiały z XI Międzynarodowego Sympozjum Metafizycznego z cyklu "Zadania współczesnej metafizyki" (Lublin, 11 XII 2008). Mieści trzy części: w pierwszej przedstawiono sposób uprawiania filozofii realistycznej, rolę mistrza i szkoły w filozofowaniu oraz problem jedności i wielości filozofii. Druga część zawiera wypowiedzi autorów i redaktorów dotyczące specyfiki Powszechnej Encyklopedii Filozofii z okazji wydania ostatniego IX tomu. Jest to jedna z pierwszych prób oceny całości dzieła na tle innych zagranicznych encyklopedii filozofii. W trzeciej części książki zostały zamieszczone wspomnienia o Ojcu Profesorze Mieczysławie Albercie Krąpcu, Mistrzu Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, inicjatorze powołania Polskiego Towarzystwa Tomasza z Akwinu i opracowania Powszechnej Encyklopedii Filozofii. Wspomnienia te zostały opublikowane z okazji I rocznicy śmierci Ojca Krąpca, by oddać sprawiedliwość Jego wielkiej pracy i zarazem przywołać niektóre przynajmniej wyrazy wdzięczności Jego uczniów i współpracowników.

źródło opisu: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_zadwspmet&lang=pl

źródło okładki: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_zadwspmet&lang=pl