Człowiek i religia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Filozofii Realistycznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
83-60144-15-X
filozofia i etyka
Revenga

Książka zawiera wykład realistycznej filozofii religii (metafizyki religii). Perspektywa ta pozwala odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania – czym religia jest i dlaczego istnieje, czyli jakie są racje jej istnienia. Autorka wskazuje, że religia jest drogą spełnienia człowieka. Istotny dla religii świadomy i wolny wybór Boga rzutuje na całe życie i staje się podstawą wszelkich innych wyborów nadając egzystencji człowieka i jego wszelkim działaniom ostateczny sens. Prawda o istocie i źródłach religii, które wskazuje realistyczna filozofia – jak podkreśla Autorka – ma znaczenie szczególne w obecnej sytuacji kulturowej, w której zderzają się dwa niekorzystne dla człowieka zjawiska: kryzys prawdy o człowieku i kryzys dostrzegania sensu życia ludzkiego.

źródło opisu: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_filrealis&lang=pl

źródło okładki: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_filrealis&lang=pl