Kłopoty Komendanta Roka

Wydawnictwo: Literatura
83-60638-15-2
rok, pory roku, dla dzieci, szymeczko
mozartiwieloryb

Ile dni deszczowych może wziąć Maj, tak aby Czerwiec był słoneczny? Czy Listopad odciąży nieco Lutego i przejmie dwa tygodnia wietrznej pogody? Gdzie skierować upały, które przyszły akurat w Styczniu? Komendant Rok ma zawsze pełne ręce roboty. I choć narzeka na swoich podwładnych, wie że może na nich liczyć; Miesiące i Pory Roku, w potrzebie zawsze grają do jednej bramki. Książka "Kłopoty...

Książka "Kłopoty Komendanta Roka" w zabawnym niekonwencjonalny sposób przybliża czytelnikom cykl czterech pór roku, wskazuje charakterystyczne cechy kolejnych miesięcy, opisuje święta i obrzędy dyktowane od wieków przez tradycję i.. pogodę.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie