Zgłosuj na książki roku 2017

Przepowiednia o Zaświatach

Tłumaczenie: Marcin Masny
Wydawnictwo: Esprit
Laldila nei messaggi di Medjugorie. La regina della pace chiama l'umanita alla salvezza
978-83-61989-83-7
religia
Marcin

Drogie dzieci!... Jestem waszą Matką. Dlatego chcę was doprowadzić do pełnej świętości. Pragnę, żeby każdy z was był szczęśliwy tu na ziemi i żeby każdy z was był ze mną w niebie. Po to, drogie dzieci, przyszłam tutaj i tego pragnę. Dziękuję za to, że odpowiedzieliście na to wezwanie! W tych słowach orędzia z 25 maja 1987 roku Królowa Pokoju jasno wskazała cel swego objawienia w Medjugorie:...

W tych słowach orędzia z 25 maja 1987 roku Królowa Pokoju jasno wskazała cel swego objawienia w Medjugorie: zapewnienie ludziom pomyślności na ziemi i wiecznego szczęścia w niebie. Jednocześnie przypomniała, że współczesnemu człowiekowi grozi nie tylko śmierć, będąca naturalnym kresem ludzkiego życia, ale też coś gorszego – piekło i śmierć wieczna. Autorzy książki ilustrują wizję piekła i czyśćca, nawiązując do przekazów biblijnych, widzeń świętych i mistyków oraz katolickiego magisterium. Jest to wprowadzenie do najistotniejszej części tej książki, czyli do niezwykłej i wstrząsającej zarazem wizji, jakiej dwoje widzących z Medjugorie, Jakov i Vicka, doświadczyło za sprawą Maryi, odbywając podróż po NIEBIE, PIEKLE I CZYŚĆCU.

Bł. Jan Paweł II o Medjugorie (List do przyjaciół, Z. i M. Skwarnickich, 8 XII 1992 r.):
Co się tyczy Medjugoria, ja też codziennie pielgrzymuję tam w modlitwie: łączę się w modlitwie z wszystkimi, którzy tam się modlą albo stamtąd czerpią wezwanie do modlitwy. Dziś to wezwanie zrozumieliśmy lepiej. Cieszę się, że naszym czasom nie brakuje ludzi modlitwy i apostołów…

Kard. Christoph Schönborn o Medjugorie:
Medjugorie znam już od wielu lat… Zawsze powtarzam to samo, co Jezus powiedział w Ewangelii: drzewo poznaje się po owocach. Gdy widzę u nas owoce Medjugoria, mogę powiedzieć, że drzewo jest z pewnością dobre.

źródło opisu: www.esprit.com.pl

źródło okładki: www.esprit.com.pl

czytelnik | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Religia

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

"Módlcie się, módlcie się, módlcie się! Mocno wierzcie, spowiadajcie się regularnie i przystępujcie do Komunii. To jest jedyna droga zbawienia" (10 lutego 1982)

Myślę, że te słowa z orędzia Królowej Pokoju idealnie wpisują się w cel książki, którym moim zdaniem było utwierdzenie w przekonaniu, że po śmierci nic się nie kończy. To jest początek kolejnej drogi. Od nas samych zależy, co będzie jej końcowym przystankiem. Już sam wizerunek Maryi na okładce jako młodej, pięknej kobiety składnia do refleksji. W tle jest zaś anioł z mieczem sprawiedliwości...
Co do treści samej książki to trudno jest dyskutować. Mimo (czasami pojawiających się) zawiłości składniowych) zawartość jest niezwykła. Pozwala zastanowić się nad swoim życiem, obranymi celami i metą, do której zmierzamy.

Jak wiemy objawienia z Medjugorie nie zostały oficjalnie uznane przez Kościół Katolicki za prawdziwe (powołano w Watykanie specjalną komisję w celu...

Mariusz | 2017-11-10
| 2017-08-08