Pretty Little Liars. Pożądane

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: Pretty Little Liars (tom 8)
Wydawnictwo: Otwarte
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Wanted. A Pretty Little Liars Novel
Nelyt

Ósmy tom serii Preety Little Liars.

CZAS ZACZĄĆ PRZEDSTAWIENIE.
A.

Podejrzany o zabójstwo Ali czeka w areszcie na proces. Wydawać by się mogło, że Emily, Spencer, Aria i Hanna wreszcie odetchną z ulgą. Jednak mama Alison składa publicznie zaskakujące oświadczenie, które rzuca cień na całą sprawę.
Jakie mroczne tajemnice ukrywa rodzina DiLaurentisów?

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2012

źródło okładki: www.otwarte.eu

Arlet | 2016-10-14
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 października 2016

Uff...i po połowie serii. Czuję ulgę, a jednocześnie przerażenie na widok piętrzącego się stosu ośmiu kolejnych części.

A co się dzieje w ośmym tomie? Oj wiele, bardzo wiele. Wydawać by się mogło, że po takim zakończeniu jak w "siódemce", nie może się stać już nic ciekawego. Bo przecież wszystko się wyjaśniło. Gdzie tam! Pojawia się osoba, przez którą życie Kłamczuch zmienia się o 360 stopni, a wszystkie dotąd wysnute wnioski stają pod znakiem zapytania.
Jaki bigosik nam tu zgotowała autorka? Wielki powrót? Być może... Ciągle szpiegującą Kłamczuchy blondynkę? A jakże!
Powrót namiętności sprzed lat, siostrzanych uczuć, ogromnej przyjaźni - tak! To właśnie się dzieje. Dziewczynom ktoś ostro namiesza w głowach.

Z jednej strony wydarzenia mnie szokują, ale z drugiej już jestem trochę tą historią zmęczona. Naprawdę nie mam pojęcia co może jeszcze się znaleźć w tylu kolejnych częściach.
Po tym tomie, gdybym nie wiedziała ile ich jest w serii, stwierdziłabym, że jest on na pewno...

Pati | 2013-07-10
Przeczytana: 04 lutego 2013

Bardzo mi się podobał. Polecam wszystkim miłośnikom tej serii.

Peyton | 2017-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2017, Ebook
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich dotychczasowych części! Już od samego początku jest tyle akcji, że głowa mała i co najlepsze - tak jest aż do samego końca. Na jaw wychodzą wszystkie tajemnice i moim zdaniem śmiało mogłaby to być ostatnia część, nie mam pojęcia co autorka chce umieścić jeszcze w kilku dalszych... I trochę się tego obawiam, bo nie wiem czy jest sens na siłę popychać historię dalej.

W tej części, co dziwne, Emily denerwowała mnie bardziej niż Hanna. Aż sama jestem w szoku. Nie wiem jak można było być tak zaślepionym, to aż podchodziło pod komedię.
Co może wydarzyć się po takim zakończeniu? Autorka zaskakiwała mnie już tyle razy, że wierzę, że wszystko jest możliwe.

Kinia | 2012-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2012

W mojej opinii jest to zdecydowanie najlepsza część ze wszystkich wydanych jak do tej pory. Jak zwykle było mnóstwo intryg i kłamstw. Rozwiązane zostały chyba wszystkie możliwe zagadki i niedociągnięcia dotyczące mordercy Alison i tożsamości A. Muszę przyznać, że autorka bardzo mnie zaskoczyła tym jak potoczyła się akcja. Było nawet parę sytuacji w których kompletnie nie wiedziałam co się dzieje i kto jest kim, ale na szczęści Shepard wszystko zgrabnie i jasno na końcu wytłumaczyła. Jak na książkę, która ma zaledwie 280 stron i jeszcze napisana jest sporą czcionką, to naprawdę dużo się dzieje. Jestem zadowolona z tej części i zdecydowanie nie żałuje nawet jednej złotówki, która została przeznaczona na książki z tej serii.

magda | 2014-07-26

Pożądane to już ósmy z kolei tom serii Pretty Little Liars. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo Alison oraz dwóch innych osób siedzi w areszcie. Emily, Spencer, Aria i Hanna nie dostają już żadnych tajemniczych smsów, nikt ich nie szantażuje i nie grozi im. Wydaje się, że dziewczyny w końcu naprawdę mogą odetchnąć z ulgą. Niestety ten złudny spokój zostaje bardzo szybko przerwany, kiedy rodzina DiLaurentis składa publiczne oświadczenie i ujawnia skrzętnie skrywaną przez lata tajemnicę. Wiadomość wstrząsa całym miasteczkiem, a najbardziej czterema przyjaciółkami. Jednocześnie pewne sprawy zostają raz na zawsze wyjaśnione i Emily, Spencer, Aria i Hanna są przekonane, że wszystko co złe jest już za nimi. Ale czy na pewno? Przecież przedstawienie dopiero się zaczyna…

Po serię PLL sięgam zawsze wtedy, kiedy mam ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, niewymagającego większego skupienia. Z każdym kolejnym tomem mam jednak obawy, czy autorce uda się utrzymać poziom poprzednich części. Zawsze...

książek: 2084
Aniutka90 | 2012-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Ósmy tom PLL już za mną, ale nie ostatni. Zostały jeszcze cztery i w gruncie rzeczy już nie mogę się doczekać by dostać je w swoje łapki :) Każdy się zastanawia jak zakończy się cała historia Kłamczuch. A pani Shepard jest bardzo pomysłowa! :)
Co słychać u naszych ulubienic w tej części? Jak leci w Roswood po fatalnym końcu poprzedniej?
W Roswood panuje żałoba, a sprawca Ali siedzi w więzieniu czekając na wyrok. Państwo DiLaurentis składają oficjalne oświadczenie i co dziwne to będzie przełomowy obrót całej książki! Wszystko zmieni się o 360 stopni! Jest jeszcze jedna nowa informacja, do miasteczka „wprowadza” się nowa piękna i przebojowa dziewczyna o imieniu Courtney, która swoją obecnością namiesza w życiu każdej z dziewczyn.
Hanna – nadal z związku z Mikiem, walczy z Kate o pozycje najpopularniejszej dziewczyny w szkole, wciąż myśli tylko o sobie i o „czubku własnego nosa”, zaprzyjaźnia się z „nową”i planują zemstę na jej przyrodniej siostrze.
Emily – naiwna jak zwykle, nie...

lacerta | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Zekranizowane
Przeczytana: 11 maja 2013

Zaskakujące, trochę poplątane, ale na pewno wciągające. Jestem zdumiona zwrotem akcji w tej części. Niby coś nie podejrzewało, ale nie wpadłam na takie rozwiązanie sprawy. Autorka podsyciła mają ciekawość i chętnie przeczytam kolejne części, bo ta zakończyła się naprawdę interesująco. Brakowało mi trochę wiadomości od A.

Versatile | 2013-07-23
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Sara Shepard to autorka, która cały czas skutecznie mnie zaskakuje. Za każdym razem, gdy sięgam po kolejną część jej kultowej serii Pretty Little Liars wydaje mi się, że nie znajdę już w niej nic szokującego, jednak jak się okazuje wyobraźnia amerykańskiej pisarki wydaje się być istną studnią bez dna.

Wstępnie można powiedzieć, że w Rosewood zapanował spokój. Morderca Alison oraz jednocześnie osoba, kryjąca się pod pseudonimem A. znajduje się obecnie w więzieniu i nie stanowi większego zagrożenia. Hanna, Aria, Emily i Spencer mogą odetchnąć z ulgą, bowiem nie są już adresatkami przerażających smsów i tajemniczych intryg. Wszystko wydaje się wracać do normy, ale wtedy rodzina DiLaurentis zaskakuje wszystkich prawdziwą bombą! W obecności kamer i większości mieszkańców miasteczka, rodzice Alison przedstawiają wszem i wobec swoją skrywaną przez lata córkę Courtney – bliźniaczą siostrę ich zamordowanego dziecka.

Po raz kolejny życie dziewczyn wywraca się do góry nogami. Nowa uczennica...

Lenka | 2016-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2016

Ósmy tom nie jest ani lepszy, ani gorszy od poprzednich. Akcja rozkręca się dość długo, ale finał jest mega. To, co miało być zaskoczeniem w tym tomie, dla mnie zaskoczeniem nie było - zdążyłam już to wyczytać w jakichś komentarzach (zastanawiam się tylko, czy sama bym na to wpadła...). Wydaje mi się, że to byłoby idealne zakończenie serii - wszystko pięknie się poukładało, ale pozostaje mała furtka pozwalająca snuć domysły. Właściwie żałuję, że autorka z tej furtki skorzystała i postanowiła kontynuować serię. Czasem więcej nie znaczy lepiej. Oczywiście jestem ciekawa, co jeszcze wymyśliła i jak pokomplikuje życie bohaterkom, więc zabieram się za czytanie kolejnego tomu.

młoda_pisarka | 2014-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2014

CZASEM ŻYCIE JEST TAK PIĘKNE, ŻE NIE MOŻE BYĆ PRAWDZIWE...

Można by powiedzieć, że to już koniec, ale... byłoby to jedno wielkie KŁAMSTWO.

Po tym jak aresztowany zostaje Billy Ford oskarżony o zabójstwo Alison DiLaurentis oraz Jenny Cavanaugh, cztery przyjaciółki: Aria, Spencer, Emily i Hanna są pewne, że to koniec ich problemów. Teraz jedynie Billy musi zostać w więzieniu na jak najdłużej. Prawda jest jednak całkiem inna i może... cię przerazić.

W tym wszystkim Aria zmaga się z przeszłością, która nie daje jej o sobie zapomnieć; Emily przypomina sobie o swojej dawnej miłości; Spencer walczy o akceptację u swojej siostry, a także zmaga się z konsekwencjami wyjawionej przez siebie prawdy o potajemnym romansie jej ojca; za to Hanna stara się za wszelką cenę odzyskać utraconą popularność.

Jakby tego było mało rodzina DiLaurentisów skrywa sekret, który postawi życie czterech Kłamczuch na głowie. A co jeśli druga blondwłosa osoba w lesie wcale nie była Ianem, ani również Billym? A...