Pożądane

Okładka książki Pożądane Sara Shepard
Okładka książki Pożądane
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 8) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Little Liars (tom 8)
Wanted. A Pretty Little Liars Novel
Otwarte
2012-08-22
2012-08-22
2010-06-08
Mateusz Borowski
Pretty Little Liars Tom 8 Sara Shepard Pożądane Wanted

W Rosewood jeszcze ciekawiej. Historia, pozornie rozwiązana, znowu zaczyna się gmatwać i wszystko zostaje w niej zakwestionowane. Mamy też ciekawy powrót jednej z bohaterek i bardzo mocny twist. Ja jestem cały czas wkręcona maksymalnie!

Jestem bardzo rozczarowana kierunkiem, w którym poszła autorka książki. Czy naprawdę musiała robić z głównej bohaterki szaloną, zimnokrwistą morderczynię?
Nie podoba mi się to. Przy serialu nie zabrnęłam jeszcze tak daleko, ale gdzieś przeczytałam zdanie zupełnie odwrotne do mojego i że szkoda, iż twórcy serialu nie podążyli w tym kierunku. Jeśli tak jest, to bardzo się cieszę!
I tak btw też uważam, że ta część zdecydowanie mogłaby być ostatnią.

W tej jak i w poprzedniej części bardzo dużo się dzieje, ciągle jest jakaś akcja. Oświadczenie DiLaurentisów jest ogromnym zamieszaniem medialnym. Plusem jest też to, że kłamczuchy nie są już aż tak naiwne jak w poprzednich częściach. No i w końcu widać też ich przyjaźń a nie przymusowe rozmowy. Końcówka oczywiście wielkie zaskoczenie ale pozytywne.

Nareszcie coś się dzieje! I to konkretnie.
Doznałam niezłego zawieszenia mózgu mniej więcej w połowie, gdy pojawił się moment kulminacyjny. Nadal trochę nie rozumiem jak to się wszystko zadziało, z jednej strony szkoda, że nie poszli w tym kierunku również scenarzyści serialu.
Biorąc pod uwagę, że są jeszcze kolejne części, domyślam się, że ta osoba jednak nie umarła, chociaż tutaj chyba wszystko jest możliwe i wszystkie chwyty są dozwolone.

Nareszcie coś się dzieje! I to konkretnie.

Bohaterowie: 8/10

Akcja: 8/10
Sposób pisania autorki/autora: 8/10
Okładka: 8/10
Kreatywność:8/10

Najbardziej zaskakująca część do tej pory. I bardzo dobrze! Brakowało mi jakiegoś wydarzenia, który odwróci wszystko o 180 stopni. Dzięki temu ten tom czytało się dużo przyjemniej

Dzieje się w tej książce. Och dzieje

Dzieje się w tej książce. Och dzieje

Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich dotychczasowych części! Już od samego początku jest tyle akcji, że głowa mała i co najlepsze - tak jest aż do samego końca. Na jaw wychodzą wszystkie tajemnice i moim zdaniem śmiało mogłaby to być ostatnia część, nie mam pojęcia co autorka chce umieścić jeszcze w kilku dalszych... I trochę się tego obawiam, bo nie wiem czy jest sens na siłę popychać historię dalej.

W tej części, co dziwne, Emily denerwowała mnie bardziej niż Hanna. Aż sama jestem w szoku. Nie wiem jak można było być tak zaślepionym, to aż podchodziło pod komedię.
Co może wydarzyć się po takim zakończeniu? Autorka zaskakiwała mnie już tyle razy, że wierzę, że wszystko jest możliwe.

Niesamowity zwrot akcji nie mogę się doczekać kiedy przeczytam IX część!

Niesamowity zwrot akcji nie mogę się doczekać kiedy przeczytam IX część!

Trochę to pogmatwane...

Trochę to pogmatwane...