Orbita. Astronauci NASA fotografują Ziemię

83-88132-40-7
album, fotografia, Ziemia, planeta
albumy
MichAsia

Już Sokrates powiedział, że gdybyśmy potrafili wznieść się ponad Ziemię, pojęlibyśmy, iż "to jest... prawdziwa Ziemia" - i tylko wówczas w pełni zrozumielibyśmy świat, w którym żyjemy. - fragm. Wstępu "Ta książka w pełni oddaje nieporównywalne odczucia, jakich doświadczają astronauci, przypatrując się naszej planecie z kosmosu." - Senator John Glenn (Pierwszy Amerykanin na orbicie...

- fragm. Wstępu

- Senator John Glenn (Pierwszy Amerykanin na orbicie okołoziemskiej, który wykonał zdjęcie Ziemi)

"Świadectwo wrażeń, jakich doświadczamy w kosmosie: Ziemia jest tak doskonała, a jednocześnie tak delikatna."
- Frank Borman (Dowódca Apollo 8, pierwszej misji, która znalazła się na orbicie wokółksiężycowej).

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bianka | 2015-09-04

Mówi się, że gdyby każdy miał szansę zobaczyć Ziemię tak jak widzą ją astronauci z orbity okołoziemskiej, to wszyscy mieliby szansę dostąpić oświecenia i z pewnością staliby się lepszymi ludźmi, przyjaciółmi naszego świata, naszej pięknej, błękitnej planety. Dziś już wiemy jak z góry wygląda Ziemia, jesteśmy już dużo bardziej świadomi niż kiedyś. Powstają piękne, działające na wyobraźnię filmy o kosmosie, o odległych światach, filmy przyrodnicze i liczne reportaże na temat środowiskowych warunków życia na naszej planecie, a także takie cuda jak "Grawitacja" Alfonso Cuarona. Powstają także piękne albumy, jak ten. Ale... to nie tylko album z pięknymi zdjęciami. Autorzy zdjęć są naukowcami - fizykami, geografami, geologami i klimatologami pracującymi dla NASA, więc każde z tych zdjęć opatrzone jest nie tylko opisem, ale także wyjaśnieniami specjalistów. Można się z nich dowiedzieć jak powstają niże i dlaczego chmury w ich centrach układają się w takie kształty i jaki wpływ ma na to...

MichAsia | 2012-06-22
Na półkach: 2012