The teenage years understanding 12-14 years olds, The teenage years understanding 15-17 years olds, The teenage years understanding 18-20 years olds
83-7129-550-2
poradniki
esperanza

"... dziecko przynosi
(Bardziej niż wszystkie inne dary, jakie
Ziemia dać może człowieczej starości)
Nadzieję, myśli zwrócone w przód czasu."

źródło opisu: str 220 cytat Williama Wordsworth'a

gwiazdka | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

„Zrozumieć nastolatka”, ha ha, na pewno nikt tego nie dokona po lekturze tegoż poradnika. Bo tak naprawdę nie jestem pewna, po co napisano powyższe dzieło. O nastolatku jako takim jest tu tak niewiele: czy to o zmianach fizycznych czy psychicznych, jakim ulega dziecko w tym wieku. Jest tu dużo o problemach młodego człowieka, ale większość z nich wynika z sytuacji życiowej, a nie wieku, poza tym nie ma praktycznie słowa, dlaczego jest tak, a nie inaczej, a już na pewno nic, jak nastolatkowi w czymkolwiek pomóc. Myślę, ze lepszy poradnik napisałaby przeciętna matka, która ma dorastające dziecko, miałaby więcej do powiedzenia, a jej wiedza byłaby konkretniejsza.

Ponadto muszę zaznaczyć, ze nie wiem, kto miałby być adresatem powyższej pozycji, na pewno nie rodzić, bo każdy wie z autopsji dużo więcej niż tu zawarto, nie nauczyciel, nie inny nastolatek, więc kto? Ktoś, kto nigdy nie zetknął się z młodzieżą? Ale gdzie takiego potencjalnego czytelnika znaleźć. Do tego język książki...