Universe - 2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/universe/2

Wkp | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ LI

Rok 1987, czarny piątek. Jeden z maklerów popełnia samobójstwo, ale czy aby na pewno?
Czasy obecne. Tom i Tilly po ataku ludzi Blacka zjawiają się w kryjówce. Stąd Tom wyrusza do Piekła poznać prawdę o działaniach Blacka. Tak trafia do Piekielnego Pociągu, który pędzi do 7 kręgu, skąd nie wraca nikt i do którego nie wchodzą nawet demony. Poznaje też tajemniczą istotę zwaną Konduktorem i...

Drugi i ostatni tom Universe to znów świetny komiks, choć niestety z drobnym minusem. Universe miała być całą serią, a nie kończyć się na 8 zeszycie. Niestety Top Cow zamknęło ją skupiając się na Witchblade, Darkness czy Tomb Raider - seriach, nie oszukujmy się, gorszych. Dlatego dostajemy właściwie otwartą historię, choć podsumowaną w pewien sposób wielką walką na koniec.

A szkoda, bowiem opowieść zapowiadała się ciekawie.

Nie mniej przeczytać Universe i tak jest warto. Wprawdzie odpowiedzi nie dostajemy niemal żadnych, jednak dodaje to pewnej pikanterii i sprawia,...

Horesz | 2017-09-17
Kubasz | 2016-02-13