Sekretne stowarzyszenia. Jak dziś wpływają na nasze życie

Tłumaczenie: Beata Piecychna
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Secret societies and how they affect our lives today
organizacje, tajne

Sekretne stowarzyszenia istnieją od wieków i współcześnie też wykazują dużą aktywność, próbując stworzyć Nowy Porządek Świata. Poprzez działania konspiracyjne, manipulację, zatajanie informacji, wprowadzanie w błąd, podporządkowują sobie politykę, religię, ekonomię, działania rządu oraz życie każdego z nas a Także Twoje. Do stowarzyszeń tych należą sławni politycy, biznesmeni, a nawet światowi przywódcy, co jest dowodem na zasięg wpływów tych organizacji i tworzenie, od stuleci, układów sił politycznych i biznesowych. Oto odkrywcza i prowokująca książka, dzięki której wyruszysz w fascynującą podróż śladami tajemniczych organizacji. Oddaj się porywającej lekturze traktującej o sekretnych stowarzyszeniach i ich tajemnicach, od których zjeżą Ci się włosy na karku. Sylvia Browne, autorka bestsellerów New York Times a, zebrała te informacje podczas wieloletniej pracy, również jako medium. Dzięki niej poznasz całą prawdę o Masonach, Iluminatach czy Templariuszach. Odkryjesz tajemnice, które nie miały ujrzeć światła dziennego. Tylko czy masz na to odwagęa

Sokaris | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Pozycja bardzo płytka intelektualnie, taka typowo "amerykańska" Napisała ją ponoć gwiazda New York Timesa. Po lekturze tej książki mam wrażenie, że żadna to gwiazda, tylko wygasły karzeł ;) Wszystko opisane po łepkach, bez źródeł (jedynym jest od czasu do czasu przekaz channelingowy), niepoważnie. Przeszkadzający infantylizm na zasadzie - w sumie to nie mam nic przeciwko danemu stowarzyszeniu, pewnie są tam dobrzy ludzie nie zdający sobie sprawy, chcą dobrze. Książka jedynie dla osób kompletnie nie znających tematu - dla nich może być to dobre, łagodne wprowadzenie. Pozostałym odradzam, szkoda czasu i pieniędzy. Jest kilka innych pozycji po polsku dogłębniej badających temat,

ZielonaCytryna | 2012-05-03
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

O sekretnych stowarzyszeniach, takich jak Iluminaci, Opus Dei, czy Klasztor Syjonu, na dobrą sprawę zaczęło być naprawdę głośno dopiero po ukazaniu się powieści Dana Browna – Anioły i demony oraz Kod Leonarda da Vinci. Brown przemycił w swej powieści informacje, które zainspirowały wielu do poszukiwania odpowiedzi na pytanie – czy rzeczywiście KTOŚ nami steruje?

Sylvia Browne w swojej książce "Sekretne stowarzyszenia: Jak dziś wpływają na nasze życie", podjęła się przedstawienia organizacji, których istnienie budzi zarówno kontrowersje, jak i olbrzymią ciekawość. Praca podzielona jest na trzy części:
- Stowarzyszenia polityczne;
- Stowarzyszenia religijne;
- Ciemna strona tajemnicy;

W pierwszej części, Stowarzyszenia polityczne, opisuje następujące stowarzyszenia: Czaszka i kości, Rada Stosunków Międzynarodowych, Komisja Trójstronna, Grupa Bilderberg i Wolnomularze. Część drugą Browne poświęciła Templariuszom, Rycerzom maltańskim, Zakonowi różokrzyżowców, Klasztorowi Syjonu i...

kopuwa | 2016-09-06
piotrekr1992 | 2015-02-11