83-202-0116-0
peggyblue

Ale książka! Wszystko w niej - i to jak podane! - znajdziesz, wszystko skrzy się dobrym poczuciem humoru; przeskoki paradoksów, zygzaki inwencji, niespodzianki skojarzeń, nagłe, niby bas poważny, przykazania ad memoriam, słowem rozmaitość fantastyczna, bogactwo potężne. Nic. jak to w życiu bywa, nie pozostaje jednoznaczne, każda sprawa da się zobaczyć rozmaicie, ku zbudowaniu ludzkiego doświadczenia. I chyba takie właśnie doświadczenie, między nami już przekonanymi, iż powinno być lepiej, liczy się w doświadczenia wartościowe, bo podające mnóstwo pożywki do rozmyślań. Oby były owocne! ( z recenzji Szymona Kobylińskiego)

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych 1981