Alchemia taoizmu

Wydawnictwo: A
Way of the Inner Smile
83-89978-04-0
Wojtek

Obecnie dobrze znane i popularne są takie taoistyczne praktyki, jak tai czi czuan, kung fu, czi kung czy chińska medycyna. Ale nie wszyscy wiedzą, że wywodzą się one ze starożytnej — sięgającej kilka tysięcy lat p.n.e. — taoistycznej praktyki duchowego rozwoju, zwanej wewnętrzną alchemią. Egzoteryczne, popularne nauki taoistyczne nauczają, jak zharmonizować i zrównoważyć przepływ energii...

Egzoteryczne, popularne nauki taoistyczne nauczają, jak zharmonizować i zrównoważyć przepływ energii życiowej, czi, dla uzyskania długiego i szczęśliwego życia. Ale dzięki nim nie da się uniknąć śmierci i lęku przed nieznanym. W wewnętrznej alchemii, należącej do nauk ezoterycznych, adept przyśpiesza proces swojej ewolucji, tak aby powrócić do Źródła (Tao) zanim umrze.

„ALCHEMIA TAOIZMU” zawiera szczegółowy opis uniwersalnej praktyki Wewnętrznego Uśmiechu oraz teksty wprowadzające w istotę procesu wewnętrznej alchemii. Książka jest bogato ilustrowana alchemicznymi symbolami i kaligrafiami. Dzięki niej można zapoznać się z alchemią taoistyczną zarówno na poziomie praktycznym, jak i teoretycznym.

źródło opisu: http://www.awyd.pl/alchemia-taoizmu,ksiazka,47.html

źródło okładki: http://www.awyd.pl/alchemia-taoizmu,ksiazka,47.html

| 2018-11-28

W książce można zapoznać się z techniką zwaną "wewnętrzny uśmiech" - bardzo prosty i skuteczny sposób na to aby zachować pogodny nastrój o ile się to stosuje.

Maniek87 | 2018-05-07
teaknight | 2017-08-08