Brygada Pościgowa - ALARM!

historia
adinho

drobnypijaczek | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Podczas likwidacji książek w domu moich rodziców, w ręce wpadała mi "Brygada Bombowa - KURS BOJOWY!" Jerzego Pawlaka i Waleriana Nowakowskiego. Idąc dalej torpem autora dotarłem do "Brygada Pościgowa - ALARM!" Jerzego Pawlaka. No i nie rozczarowałem się. Zbierałem się do kupna książki pond dwa lata, ale z czytaniem jej nie było problemów.
Każdy domorosły historyk czy modelarz zna "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera, ale zanim piloci "Dywizjonu ..." dotarli do Anglii, zanim przyszedł moment gdy losy wolnego świata zawisły w postawie garstki bohaterów, wydarzył się Wrzesień. Ów straszny, pamiętny wrzesień.
Ta książka to gotowy scenariusz na super produkcję. Oto garstka straceńców, pięćdziesięciu młodych dwudziestokilkuletnich ludzi staje do walki w obronie milionowego miasta. Mają do dyspozycji stare rupiecie, które w oczach wroga stanowią archaiczne zabytki. Ta garstka stanie do walki z nowoczesnym lotnictwem, wypoczętymi, podnieconymi ideą zwycięstwa hordami wrogów. Stosunek sił...

cywil | 2015-11-16
Polowianka | 2012-11-21