Mięso na różne sposoby

Seria: Biblioteczka Poradnika Domowego
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Melania

Planując posiłek, zarówno codzienny, jak i bardziej uroczysty, często zastanawiamy się, jakie mięso wybrać i jak je przyrządzić. Aby ułatwić Państwu decyzję, proponujemy przepisy na różne mięsa przygotowane na wiele sposobów. Oprócz przepisów na mięsa, które wykorzystujemy tradycyjnie, takie jak wołowina, wieprzowina i cielęcina, podajemy przepisy na mniej u nas popularne, chociaż równie bogate w wartości odżywcze i smakowe – jagnięcinę i baraninę. Można je przyrządzić na gorąco i na zimno, piec, smażyć, dusić i gotować. Są tu przepisy z naszej polskiej kuchni, ale również z kuchni innych narodów. W sumie ponad 160 przepisów zebranych w sześciu działach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

źródło opisu: Prószyński Media, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Mieso_na_rozne_sposoby-p-30063-.html

trycha | 2014-02-22

Książka prezentuje typową polską kuchnię stołówkową. Co nie znaczy, że przepisy są złe, a dania z nich niesmaczne. Pozycja dla początkujących