Mega Marvel #20: Blade

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2014-01-31
Przeczytana: styczeń 2000

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXXIV

Chicago, 1926. W wojnie gangów ginie Leo Passolini. Ginie, ale żyje jako wampir.

Teraz. Leo jest umierający po otruciu srebrem. Jego córka przybywa do Blade’a, czarnoskórego półwampira zajmującego się zabojaniem wampirów, by zabił jej ojca. Jakie są jednak jej prawdziwe motywy?

Mega Marvel miał się zakończyć na nr 19, ale sukces filmu Blade sprawił, że TM-Semic wydalo jeszcze jeden album, komiksowy prolog do niego. Niestety w duchu ich ostatnich wydań. Nie dość, że album jest mało oryginalny i przewidywalny, choć czyta się go nieźle, to jeszcze wydano go bez poszanowania dla jakości. Zły papier, złe tłumaczenie, skan jeszcze gorszy, z zepsutym kolorem.

Nie jest to jednak szczególnie zła pozycja, warta posiadania jako pierwszy samodzielny Blade po polsku (dotychczas pojawił się tylko w MM Świt synów nocy), choć edytorsko potraktowano go jak śmieć.

QUEENfan | 2017-03-15
Heatcliff | 2016-10-27