CHEN. Żywe Taijiquan w klasycznym stylu

9 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
CHEN. Lebendiges Taijiquan im klassischem Stil
978-83-925216-9-3
sport

Książka stanowi kompendium wiedzy o taijiquan, zwłaszcza stylu rodziny Chen. Jest przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania. Zawiera wiele informacji do tej pory trudno dostępnych, przedstawionych w formie zrozumiałej dla członków europejskiego kręgu kulturowego. Taijiquan, prastara sztuka poruszania się, jest często błędnie opisywana, czasem przedstawiana fałszywie...

Taijiquan, prastara sztuka poruszania się, jest często błędnie opisywana, czasem przedstawiana fałszywie jako czysta gimnastyka. Kto chce naprawdę ją zrozumieć, powinien pić u źródła. Jan Silberstorff korzystał często z tej krynicy i jak żaden inny jest w stanie przekazać swoją wiedzę, doświadczenie i osobisty wgląd ludziom wychowanym w kulturze zachodniej. W książce tej opowiada z humorem i bez tworzenia aury tajemniczości o tym, co każdy może wykorzystać, by rozwinąć swoją praktykę taiji. A przy tym nie przedstawia wyłącznie teorii, daje nam odczuć, że i Europejczycy mogą zanurzyć się w mądrości Wschodu, by rozwinąć sztukę życia.

Książka zawiera m.in.:

Raport o drodze autora do wielkiego mistrza Chen Xiaowanga, u którego podjął naukę.
Historyczne i obecne tło autentycznego taijiquan w kraju powstania - Chinach
Podstawy chińskiej filozofii z punktu widzenia taijiquan
Ćwiczenia - do tej pory niepublikowane, idealny punkt wyjścia dla początkujących, pogłębienie wiedzy dla zaawansowanych
Dokładne informacje o zawartości form ręcznych i z bronią stylu Chen z cennymi wskazówkami
Wyniki naukowych badań nad zdrowotnym wpływem praktykowania taiji
Niepublikowane do tej pory teksty patriarchów rodziny Chen

Jan Silberstorff, założyciel World Chen Taijiquan Association - Germany, przywraca taijiquan jego centrum - sztukę walki, której opanowanie prowadzi do prawdziwego, wewnętrznego spokoju.

źródło opisu: tekst z okładki wydania niemieckiego

Rewelacyjna książka. Obowiązkowa dla każdego, kto poważnie myśli o trenowaniu taijiquan. Nie są to tylko podstawowe informacje, czy opisy jakiejś formy. Autor pisze o tej sztuce ukazując całą jej głębie. Zawiera mnóstwo cennych wskazówek.

Marek | 2015-01-23
Przemo | 2012-11-15