Retoryka obrazu

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
sztuka, retoryka, obraz
sztuka
Snoopy

Książka ta stanowi próbę odczytania obrazu za pomocą narzędzi wypracowanych przez retorykę — rozumianą jako teorię dyskursu, skoncentrowaną wokół perswazji, topiki i figuratywności. Można też rozumieć ją na odwrót: jako próbę potraktowania struktur dyskursywnych tak, jakby to były struktury obrazowe. Mówi więc zarazem o obrazie — językiem literaturoznawstwa, jak i o słowie — językiem teorii sztuk plastycznych: nosi tytuł /Retoryka obrazu/, ale dotyczy także obrazowości retoryki.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl