Projektowanie oprogramowania. Wstęp do programowania i techniki komputerowej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kanon informatyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
How to Design Programs
83-7197-922-3
Aquārius

Umiejętność programowania nie ma już charakteru czysto zawodowego. Księgowi muszą się posługiwać arkuszami kalkulacyjnymi i edytorami tekstu, fotografowie korzystają z edytorów zdjęć, muzycy programują syntezatory, zaś profesjonalni programiści tworzą skomplikowane aplikacje. Programowanie jest więc bardzo pożądaną umiejętnością, potrzebną nie tylko informatykom. Projektowanie oprogramowania wymaga takich samych zdolności analitycznych, jak matematyka. Jednak, w przeciwieństwie do matematyki, praca z programami jest aktywnym sposobem zdobywania wiedzy. Obcowanie z oprogramowaniem daje możliwość stałej interakcji, co pozwala na zgłębianie wiedzy, eksperymentowanie z nią oraz na stałą samoocenę.
Autorzy tej klasycznej publikacji stawiają tezę, iż "każdy powinien nauczyć się, jak projektować oprogramowanie" i właśnie nauka podstaw projektowania jest jej tematem głównym. W książce znajdziesz wiele podstawowych algorytmów, wyjaśnienia takich pojęć, jak akumulacja wiedzy czy równość ekstensjonalna i intensjonalna, słowem wszystko to, co stanowi teoretyczną podstawę wiedzy programistycznej.

Poznasz między innymi:
Podstawowe struktury, z których składają się programy komputerowe
Proste i złożony typy danych
Metody przetwarzania danych
Programowanie z użyciem rekurencji, algorytmy z nawracaniem
Projektowanie abstrakcyjne
Sposoby gromadzenia wiedzy
Wykorzystanie wektorów
Z lektury książki "Projektowanie oprogramowania. Wstęp do programowania i techniki komputerowej" skorzystają zarówno studenci informatyki, jak też i słuchacze innych kierunków oraz wszystkie osoby, które chcą podbudować swoją wiedzę praktyczną solidnymi i przydatnymi podstawami teoretycznymi.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2003

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/projektowanie-oprogramowa...»