Lady Rogue

Wydawnictwo: Avon
978-0060875244
angielski
Asik92

When the dripping wet ragamuffin showed up on his doorstep late one night, claiming sanctuary, Alexander Cale had no idea the cheeky lad was actually an enchanting -- but infuriating -- chit! Suspicious of French-raised Kit Brantley's reasons for coming to London, Alex fears she's a traitor, spying for Napoleon. Yet as he's dragged into one escapade after another, Alex soon finds himself succumbing to her gamine charm and bold spirit -- despite her dubious motives and outrageous behavior.

NO MERCY

Kit has never seen eyes quite as blue -- or as dangerous -- as Alex Cale's. The Earl of Everton penetrated her disguise in record time, and now threatens to discover her reason for being in London: to find out who among the English peerage has been foiling her father's smuggling trade in France. As Kit races the clock against dark forces, Alex is a distraction she can ill afford -- yet cannot resist. But when danger threatens both their lives, only love can save them.

źródło opisu: http://www.suzanneenoch.com/books_ladyrogue.html

źródło okładki: http://www.suzanneenoch.com/books_ladyrogue.html