Rasy koni. Wzorzec, historia, przeznaczenie

Tłumaczenie: Małgorzata Chudzik
Wydawnictwo: RM
flora i fauna

[Wydanie pierwsze] Skąd pochodzą konie criollo? Czym się wyróżnia koń brabancki? W jakich dyscyplinach najlepiej sprawdzają się kuce dales i dlaczego szwedzki koń gorącokrwisty odnosi tyle sukcesów w międzynarodowych konkursach? W tej bogato ilustrowanej książce przedstawiono sto trzydzieści ras koni, w tym konie gorącokrwiste (np. hanowery, holsztyny), kuce i konie małe (m.in. exmoor, new...

W tej bogato ilustrowanej książce przedstawiono sto trzydzieści ras koni, w tym konie gorącokrwiste (np. hanowery, holsztyny), kuce i konie małe (m.in. exmoor, new forest) zimnokrwiste (shire, suffolk punch), pełnej krwi angielskiej (folbluty) i czystej krwi arabskiej (araby) oraz kłusaki (Orłowa, döle). Osobny rozdział poświęcono rasom nietypowym i zagrożonym wyginięciem (np. koń Przewalskiego, falabella). Dzięki tej pozycji poznasz nie tylko wzorzec danej rasy - wielkość, maść, budowę, wagę, przeznaczenie i charakter konia - lecz także jej historię. W książce podano również adresy internetowe związków i klubów poszczególnych ras.
Pozycja doskonała dla każdego miłośnika koni.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/

PrimaRoyale | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Polecam :) Bardzo ciekawie opisane rasy koni, śliczne zdjęcia i ładna oprawa graficzna.

Black_princess | 2015-07-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam 😻