Zgłosuj na książki roku 2017

Poczta dla tygryska. Opowieść o tym jak Miś i Tygrysek wynaleźli pocztę, pocztę lotniczą i telefon

Tłumaczenie: Emilia Bielicka
Wydawnictwo: Znak
Post für den Tiger
Tymon

Janosch to literacki pseudonim urodzonego w Zabrzu, a mieszkającego na Teneryfie, na Wyspach Kanaryjskich, najpopularniejszego w obszarze niemieckojęzycznym autora książek dla dzieci. Poczta dla Tygryska to pierwsza z cyklu opowieść o Misiu, Tygrysku i tygryskowej Kaczce. Nasi bohaterowie, żyją sobie w domku nad rzeczką, bardzo lubią przebywać z sobą nawzajem i gdy tylko oddalają się od...

Poczta dla Tygryska to pierwsza z cyklu opowieść o Misiu, Tygrysku i tygryskowej Kaczce. Nasi bohaterowie, żyją sobie w domku nad rzeczką, bardzo lubią przebywać z sobą nawzajem i gdy tylko oddalają się od siebie tęsknią. Ukojeniem mają być listy które wzajemnie do siebie piszą. Ale jak się okazuje to nie takie proste. Na szczęście wszystko kończy się pomyślnie. Jak to w bajkach bywa.

Janosch zwany królem literatury dziecięcej sam ilustruje swoje poetyckie, pełne uroku i fantazji opowiastki. Wypełnia je ciepłem i humorem (czasem pogodnym smutkiem), wolnym od łatwego dydaktyzmu czasami przewrotnie ironicznym i groteskowym. Dyskretnie uczy swych czytelników wrażliwości, dobroci i współczucia.

Książeczki Janoscha tłumaczone były na 30 języków, uhonorowane licznymi międzynarodowymi nagrodami, nagrywane na płyty i kasety. Na podstawie jego bajek zrealizowano wielooodcinkową serię filmów animowanych, oglądanych przez dzieci całego świata. O popularności Janoscha świadczy ponadto fakt, iż teatry dziecięce wystawiają spektakle na podstawie jego książeczek, a jego rysunki zdobią kartki pocztowe, plakaty i kalendarze.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2003

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,343,tytul...»

Oliwia | 2013-10-26
Przeczytana: czerwiec 2008

Przypominam sobie po czasie, jak bardzo zaciekawiały mnie te opowiastki.

carola13 | 2017-08-12
czytanedzieciom | 2017-03-20