Cywilizacja miłości. Co każdy katolik może zrobić, by zmienić świat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Stanisława BM
poradniki

W książce Anderson popularyzuje wizję Jana Pawła II - a także jego następcy, Benedykta XVI - w nadziei, że pobudzi chrześcijan do pracy na rzecz tworzenia cywilizacji miłości. W takiej cywilizacji każda osoba jest dzieckiem Boga. My wszyscy, z samej swej natury, jesteśmy wartościowi. Obecnie walka przebiega między kulturą śmierci, w której ludzi ocenia się przez ich wartość społeczną i ekonomiczną, a kulturą życia. Opowiadając się za kulturą życia i stając po stronie tych, którzy zostali odsunięci na najdalszy margines i uznani za "bezużytecznych" lub "ciężar" dla współczesnego społeczeństwa, Anderson dowodzi, że chrześcijanie mogą zmienić ton i kierunek naszej kultury.Podaruj tę książkę przyjaciołom, którzy twierdzą, że dla uleczenia zranionej kultury nic nie da się zrobić.George Weigel, autor oficjalnej biografii Jana Pawła IIBądźcie twórczy w miłości, wytrwali w realizacji przyjętych zobowiązań i odważni w podejmowaniu inicjatyw, byście mogli wnosić swój wkład w budowanie "cywilizacji miłości".Benedykt XVI

źródło opisu: Matras

Aggie | 2011-03-08