Różnice kulturowe w biznesie

Wydawnictwo: CeDeWu
978-83-7556-473-0
kultura, ekonomia, biznes, marketing
masaii

Wręczenie kwiatów w nieodpowiednim kolorze, podarowanie Chińczykowi zegarka, czy kompletu srebrnych łyżeczek Arabowi - czynności z pozoru niewinne, które my Europejczycy uznalibyśmy za sympatyczne i stanowiące wyraz przyjaźni, w niektórych kulturach mogą zostać odebrane jako obraźliwe i świadczące o braku dobrych manier. Ta książka umożliwia znalezienie trafnych i przekonujących odpowiedzi na następujące pytania:

- Czym są i jakie są najważniejsze różnice kulturowe?

- Jakie mają one znaczenie dla procesu komunikowania w biznesie i nie tylko?

- Jaki związek ma religia z biznesem?

- Czym jest szok kulturowy i jak go przezwyciężać?

- Czym różnią się od siebie protransakcyjne i propartnerskie kultury biznesu?

- Gdzie "czas to pieniądz", a gdzie wszyscy mają czasu pod dostatkiem?

- Dlaczego kciuk uniesiony ku górze w Grecji jest znakiem obraźliwym, a w innych krajach gestem akceptacji?

- Czy wypada Japończykowi wręczyć podarunek składający się z czterech części?

- Dlaczego w krajach Dalekiego Wschodu nie numeruje się niektórych pięter?

- Dlaczego Arabowie uwielbiają utrzymywać intensywny kontakt wzrokowy w czasie rozmowy?

- W jakich państwach kobieta nie jest równorzędnym partnerem biznesowym?

- Gdzie rozmowy biznesowe obficie "podlewa się" alkoholem, a gdzie obowiązuje wstrzemięźliwość?

- Czy prezent otrzymany od Chińczyka należy rozpakować w jego obecności?

- Jakich kwiatów nie wręczać na powitanie w poszczególnych państwach?

źródło opisu: Wydawnictwo CeDeWu.pl, 2012

źródło okładki: http://www.cedewu.pl/produkty/profilProduktu/id/8286/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!