Zwierzęta świata. Życie w warunkach ekstremalnych

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
jarr74

Kolejna znakomicie wydana i naprawdę rewelacyjnie zilustrowana część bardzo popularne i przeznaczonej głównie dla najmłodszych odbiorców wydawniczej serii. Tym razem nosi ona tytuł „Zwierzęta Świata. Życie w warunkach ekstremalnych ”.

źródło opisu: jareknelkowski.pl

jarr74 | 2012-06-18
Przeczytana: czerwiec 2012

Na 120 stronach w niezwykle ciekawy, rzeczowy i pouczający sposób została zawarta cała kwintesencja tego, co nasi milusińscy dowiedzieć się mogą o życiu zwierząt (tych znanych i tych mniej znanych) w bardzo trudnych warunkach na naszej planecie. Na spalonych słońcem piaskach pustyni, smaganych wiatrem sawannach, górskich szczytach, skutych lodem arktycznych ławicach, głębiach mórz i oceanów. W sposób przystępny i niezwykle barwny przedstawione i opisane jest codzienne zmagania z rzeczywistością poszczególnych zwierząt, całych gatunków i rodzin zamieszkujących Ziemię.
Książka pełna jest różnego rodzaju ciekawostek, osobliwości, tajemnic przyrody, ekstremalnych zachowań i zjawisk, opisów fauny i flory. Nasi najmłodsi (a myślę, iż w wielu przypadkach nie...

ganesza | 2013-03-08