Konstantyn Wielki. Imperium Chrystusa

Tłumaczenie: Agnieszka Trąbka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rzymianie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Les Romains. Constantin Le Grand. L'Empire du Christ
978-83-7505-406-4
historyczna
Lynnka

Konstantyn Wielki zmienił losy świata. Był człowiekiem sprytnym i okrutnym. Kazał zamordować swoich bliskich - syna i małżonkę. Sprawował kult pogańskich bogów, a jednocześnie chronił chrześcijan i pragnął zająć w Kościele miejsce "biskupa spoza zgromadzenia". W końcu uczynił z prześladowanego chrześcijaństwa religię cesarską i sam na łożu śmierci przyjął chrzest. Dlaczego uznał boskość Jezusa? Nawrócił się, czy uczynił pusty gest polityczny? O kulisach największej rewolucji antycznych czasów barwnie pisze Max Gallo. Wytworne pałace oraz ubogie wioski - wszędzie tam toczy się historia Rzymian, rozświetlona chwilą, gdy "Galilejczyk zwycięża", a cesarstwo staje się Imperium Chrystusa.

Max Gallo, ur. w 1932 r. w Nicei francuski historyk, powieściopisarz, eseista i polityk włoskiego pochodzenia. Pierwsze jego prace poświęcone były problemowi totalitaryzmu, badał również dokumenty wojny domowej w Hiszpanii. Stopniowo odchodził od pracy dydaktyczno-naukowej, by zająć się twórczością literacką i działalnością polityczną. Uważany za niedoścignionego mistrza biografii. Jest autorem licznych prac monograficznych. Od maja 2007 roku jest członkiem Akademii Francuskiej.

"Konstantyn Wielki. Imperium Chrystusa" to ostatni tom w serii "Rzymianie". Wcześniej ukazały się powieści: "Spartakus. Powstanie niewolników", "Neron. Panowanie Antychrysta", "Tytus. Męczeństwo Żydów" oraz "Marek Aureliusz. Męczeństwo chrześcijan".

źródło opisu: z okłądki

źródło okładki: zdjęcie autorskie