Atlas niezwykłych chmur

Tłumaczenie: Ryszard Klejnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RM
Extraordinary clouds : skies of the unexpected from the beautiful to the bizarre
978-83-7243-850-8
chmury
Buka

Druga część książki Wielka księga chmur – idealna dla ludzi chodzących z głową w chmurach i ciekawych świata! Chmury są najczęściej fotografowanym i najbardziej fotogenicznym zjawiskiem przyrodniczym. Ich powstawanie, przemiany, towarzyszące im zjawiska, gra światła i cieni zawsze stanowiły obiekt zachwytu i przedmiot badań. Richard Hamblyn, autor wielu nagradzanych książek o chmurach, przedstawia przykłady zaskakujących i niezwykłych formacji chmurowych – od pasm „uliczek chmurowych” do olbrzymich chmur Altocumulus lenticularis przypominających kształtem UFO. W atlasie znajdziesz także imponujące zdjęcia i opisy niecodziennych efektów optycznych, np. glorii i halo. Osobny rozdział poświęcono chmurom wytworzonym przez człowieka, m.in. smugom kondensacyjnym, chmurom pirocumulus i kominowym. Fantastyczne fotografie chmur, zrobione z różnych zakątków świata, a także z przestrzeni kosmicznej ukazują fascynujący spektakl, który rozgrywa się na niebie.

źródło opisu: empik.pl

Łukasz | 2017-09-17