Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania

Wydawnictwo: eSPe
Your defiant child : 8 steps to better behavior
dziecko, wychowanie
Uleczkaa38

Jeśli wychowywanie Twojego nieposłusznego dziecka przypomina pieszą wędrówkę po oblodzonej drodze w czasie śnieżycy, dzięki tej książce poczujesz się jak w samochodzie z napędem na cztery koła. Zawarte w niej wskazówki nie tylko sprawią, że droga stanie się mniej zdradliwa, ale pomogą Ci również pokonywać ją z większą pewnością siebie. Dr n. med. Edward M. Hallowell, współautor W świecie...

Dr n. med. Edward M. Hallowell, współautor W świecie ADHD

Ta książka daje nową nadzieję rodzinom marzącym o tym, aby ich życie było spokojniejsze i przynosiło więcej radości.

Sylvia B. Rimm, autorka Mądrego wychowania

Każde dziecko od czasu do czasu sprawia problemy, ale w przypadku niektórych dzieci przybierają one tak chroniczną, a może i groźną postać, że nie sposób sobie poradzić z nimi za pomocą tradycyjnych środków wychowawczych. Jeśli zmagasz się z upartym lub wojowniczym dzieckiem, dzięki tej książce w końcu zrozumiesz swoją sytuację i dowiesz się, co możesz zrobić, aby ją zmienić. Książka bazuje na wieloletnim doświadczeniu dra Russella A. Barkleya, zdobytym podczas pracy z dziećmi i rodzicami. W prosty i przejrzysty sposób przedstawia przyczyny nieposłuszeństwa, symptomy rzeczywistego problemu oraz sposoby na jego rozwiązanie. Istotą opisanego w poradniku 8-stopniowego programu jest współpraca i konsekwencja, a także wprowadzanie zmian poprzez system oparty na pochwałach, nagrodach i łagodnych karach. Nie brakuje tu również praktycznych tabelek i kwestionariuszy. Nieposłuszne dziecko to książka, dzięki której zachowanie twojego dziecka wróci do normy, a twoje życie rodzinne przestanie być tak stresujące.

O autorach

Dr Russell A. Barkley zajmuje stanowisko profesora psychiatrii na SUNY Upstate Medical University w Syracuse. Jest autorem wielu książek i filmów dotyczących psychologii dzieci i młodzieży. Jako wzięty wykładowca jest często cytowany przez amerykańskie media. Do jego najbardziej uznanych książek dla rodziców należą ADHD. Podjąć wyzwanie oraz Nieposłuszne dziecko.

źródło opisu: eSPe, 2012

źródło okładki: google

Na półkach: Przeczytane, ESPe

Czy sądzicie, że Wasze dziecko jest nieposłuszne? Wydaje Wam się, że jest coraz gorzej? Jest uparte, wojownicze, nie wykonuje poleceń, nie chce słuchać, kłóci się, jest złośliwe i mściwe... Jeśli tak to ta książka jest dla Was doskonała...

Autor Dr Russel A. Barklej jest profesorem psychiatrii. Przez ponad 20 lat prowadził badania kliniczne dotyczące impulsywności, nieposłuszeństwa, nadpobudliwości oraz braku uwagi u dzieci. Jest autorem wielu książek i filmów dotyczących psychologii dzieci i młodzieży. Christine M. Benton ma ponad 20 lat doświadczenia w pisaniu i redagowaniu książek między innymi o tematyce psychologicznej i zdrowotnej.

Książka przedstawia pewien program wychowawczy, który jest jednym z najczęściej stosowanym oraz najskuteczniejszym w Ameryce programem szkoleniowym dla rodziców. Jak sam autor pisze we wstępie przeszkolił on już ponad 2,5 tysiąca rodzin.

Książka podzielona jest na dwie części: "Poznaj swoje dziecko" oraz "Żyj z dzieckiem w zgodzie ".
W części...

Marta | 2012-12-21