Fever Dreams

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Paradise Series". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ballantine Book
978-0345467874
angielski
Asik92

She is the woman of his dreams . . . and he will pay any price to possess her. From the moment he met lovely Lady Eve, soldier of fortune Alex Ryder set his sights on winning the spirited beauty. But fate intervened, making Eve another man's wife, then a widow. Now, despite Eve's ardent vow never to marry again, Ryder aims to use every seductive weapon in his arsenal to woo her. A renowned...

She is the woman of his dreams . . . and he will pay any price to possess her.

A renowned matchmaker for the ton, Eve defies Ryder's wicked allure but cannot resist his challenge to find him a suitable bride—never dreaming that she is the only bride he will ever desire, or that his breathtaking sensuality will awaken her to soul-searing passion.

Yet as their delicious mating dance begins, an assailant threatens Eve's life. Now Ryder must protect Eve while striving to convince his beloved that he alone is her perfect match in the tantalizing game of love.

źródło opisu: http://nicolejordanauthor.com/books/fever-dreams

źródło okładki: http://nicolejordanauthor.com/books/fever-dreams