Granice w relacjach małżeńskich

Okładka książki Granice w relacjach małżeńskich Henry Cloud, John Townsend
Okładka książki Granice w relacjach małżeńskich
Henry CloudJohn Townsend Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio poradniki
2007-01-01
9788374920056
poradnik małżeństwo komunikacja

Okładka książki Bezpieczne relacje Henry Cloud, John Townsend
Bezpieczne rel... Henry Cloud, John T...
Okładka książki Granice w randkowaniu Henry Cloud, John Townsend
Granice w rand... Henry Cloud, John T...

Bardzo dobra, informatywna książka o relacjach. Stara, ale nadal ma dużo dobrych i wartościowych punktów!

"Wprowadzenie granic w małżeństwie na na celu zmianę i ocalenie związku. Rozwód nigdy nie powinien pełnić roli pierwszej granicy."
Blisko połowa małżeństw w ciągu pierwszego roku - dwóch rozpada się. Jest to duża tragedia dla tych ludzi. Nie potrafią się dogadać, mają problemy ze sobą nawzajem. Czy musi być tak zawsze?
Książka ta jest napisana w stylu chrześcijaństwa amerykańskiego, mimo to uważam, że każdy może i powinien z niej korzystać jako początek swojej drogi w uleczaniu własnego małżeństwa lub traktować ją jako świetny poradnik jeszcze przed zawarciem tego związku. Książka ta przekazuje bardzo mądre, a co najważniejsze, zdrowe zasady. Ogólnym jej przekazem jest zbudowanie relacji, w której wzajemnie z partnerem informujemy się o swoich uczuciach, troskach i problemach między sobą, z miłością i szacunkiem.
Mało jest małżeństw idealnych, jeżeli są w ogóle takie. Książka ta pomoże każdemu małżeństwu we wspólnej drodze przez życie, budowaniu zdrowych relacji. Nie czekaj, zacznij uzdrawiać siebie i swój związek już teraz.

Książka ta jest napisana w stylu chrześcijaństwa...

Nie przemawia do mnie....

Nie przemawia do mnie....

Książka została napisana z myślą o chrześcijańskich małżeństwach, ale POLECAM JĄ ABSOLUTNIE KAŻDEMU! Każdej osobie, której zależy na udanych relacjach z ludźmi, niezależnie od rodzaju relacji i światopoglądu.

Mimo iż nie lubię poradników to muszę przyznać, że ta książka jest naprawdę wartościowa. Można się przyczepić do jej formy, niektórym pewnie będą przeszkadzały cytaty z Biblii, ale dla mnie ważne jest przesłanie.

Najkrócej książkę można podsumować sentencją „wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”. Aby wolność w relacji dwojga ludzi miała rację bytu konieczne jest wyznaczanie granic. Nie jest to proces ani łatwy ani przyjemny, ale gwarantuje zachowanie osobistej odrębności. Podstawą jedności w relacji są dwie pełne osoby. Dzięki temu, że obcujemy z kimś odmiennym od nas możemy się rozwijać.

Rolą związku w naszym życiu jest rozwój. Najczęściej rozwój nie dokona się jednak bez cierpienia, konfliktów i przeszkód, z którymi musimy się zmierzyć. Nie ma drogi na skróty. Dlatego autorzy odrzucają szczęście jako najwyższą z wartości w związku.

Bardzo podoba mi się, że autorzy podkreślają, iż proces zmian należy rozpocząć od siebie, a nie od partnera. Jest to podejście, które jest mi bliskie. Można o nim przeczytać w wielu książkach, ale w tej książce znalazłam praktyczne wskazówki jak można wprowadzić je w życie. Jest to książka z serii „Jak…?” z tą różnicą, że w tej książce znajduje się odpowiedź :P

Dobra książka, na pewno bardzo pomocna dla małżeństw w kryzysie. Jest napisana w duchu "amerykańskiego chrześcijaństwa", co może niektórym przeszkadzać, ale jest naprawdę dobra, daje dużo do myślenia, wiele rozjaśnia. Pomaga zdjąć z ramion ciężar za wszystko i za wszystkich. Polecam!

Jest książką ,którą się czyta z przyjemnością. Jednak potrzeba chwili zastanowienia i refleksji nad Sobą. Ale w ogólnym rozrachunku przynosi bardzo ciekawe spojrzenie na rzeczywistość ze strony Wybawiciela, który poświęcając się zaczyna narzekać i staje się ofiarą.I tutaj zaczyna się Trójkąt Uzależnienia. Kiedy wytyczamy samym sobie granice , stwarzamy środowisko umożliwiające partnerowi swobodny wybór i rozwój.:D Super, nie jest łatwa, ale przyjemna a co najważniejsze przynosi ukojenie.!

• Poradniki
  • Psychologia
  • Chrześcijaństwo
  • PSYCHOLOGICZNE
  • Love

Dodaj cytat z książki Granice w relacjach małżeńskich