Chrześcijaństwo a ludzkość

Seria: Książnica Zadrugi
Wydawnictwo: Toporzeł
religia
Berserker14

Głęboka prawda tkwi w porzekadle: Kościół cierpi, gdy nie cierpi. "Chrześcijaństwo a ludzkość" Jana Stachniuka to rewelacja na skalę światową. Takiej teorii chrześcijaństwa, opracowanej ze stanowiska panhumanizmu, nie stworzył dotąd żaden chrystolog, żaden kulturoznawca. Zdobyć się na nią mógł jedynie umysł całkowicie nieprzystępny sugestiom krzyża i spod krzyża, umysł Polaka, a nie polakatolika.
Przedstawiony w niniejszej pracy obraz chrześcijaństwa może spotkać się z zarzutem, iż jest jednostronny. W istocie, jest taki, bo ukazuje chrześcijaństwo, jakim je widzi człowiek zdrowy, panhumanista, który wobec degeneracji człowieka nie zachowuje się biernie, ale z nią walczy.

źródło opisu: Wydawnictwo Toporzeł, 1997

źródło okładki: Autorskie.

Leszy | 2016-04-24

Trudna książka chociaż bardzo ciekawa nie polecam początkującym zainteresowanym ruchem zadrużnym,lepiej zacząć od książek Antoniego Wacyka również z Zadrugi.Autor rozkłada krk na czynniki pierwsze i...rozbija w drobny mak:) ukazuje sprzeczność dogmatów,generalnie wszystkie bzdury czarnej międzynarodówki ale naturalnie bez tzw.lewackiego spojrzenia na świat gdyż sam był wielkim mistykiem i polskim patriotą.

Dobiesław | 2015-11-13

Fenomenalna pozycja obnażająca kulturowy wpływ Chrześcijaństwa na dzieje ludzkości jak i przeciętnej jednostki. Gruntownie i dogłębnie przeanalizowana doktryna i jej skutki od czasów powstania wiary aż po dziś dzień. Gorąco polecam.

Grisznak | 2014-12-19

Książka niełatwa, miejscami strasznie przegadana, niekiedy mocno pogmatwana, bo pomysły autora należą do cokolwiek ekscentrycznych. Jednak wnioski są ciekawe i godne uwagi.

Berserker14 | 2012-09-02
Przeczytana: 02 września 2012

Co to dużo mówić... Książka bardzo bardzo dobra, trudna ale ciekawa, z każdą stroną coraz ciekawsza. Polecam każdemu katolikowi ;).