Dumała

978-83-7453-059-0
film
lapsus

Nietypowy autoportret jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich reżyserów. Podróż po wyobraźni, wspomnieniach i twórczości artysty, zagadkowa, ale zachęcająca do rozmaitych interpretacji – utkana z dawnych prac, ale tworząca nowe, intrygujące dzieło plastyczne. Uzupełnieniem malarsko-graficznej opowieści jest rozmowa z Piotrem Dumałą o jego życiu i twórczości, o sztuce i planach na przyszłość, a także fragmenty literackie – od młodzieńczych prób, poprzez opowiadania, aż do wykładu wyjaśniającego jego rozumienie animacji i filmu fabularnego.

źródło opisu: słowo/obraz terytoria

źródło okładki: słowo/obraz terytoria