Wymiar wschodni polityki Unii Europejskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-7611-162-9
ticket

Niniejsza publikacja jest jedyną w Polsce całościową analizą polityki Unii Europejskiej wobec obszaru, który z nią bezpośrednio sąsiaduje na wschodzie po dwóch ostatnich rozszerzeniach w 2004 r. i 2007 r., czyli Rosji, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Polityka ta określana jest mianem wymiaru wschodniego UE. Wymiar wschodni rozumiany jako wyraz adaptacji polityki zagranicznej UE do specyficznego regionu Europy Wschodniej, stanowi jedno z głównych wyzwań, przed którymi stoi obecnie UE.

źródło opisu: Wydawnictwo Adam Marszałek, 2008

źródło okładki: Wydawnictwo Adam Marszałek, 2008