Lobo: Kontrakt na Bouga

Lobo: Contract on the Gawd
lobo, top komiks, komiks
komiksy
Camillos

Cóż nowego w życiu naszego drogiego rzeźnika, pytasz? Więc odpowiadam, że nic nowego. Trup nadal ściele się gęsto, członki latają na prawo i lewo, a Lobo, jak zwykle, bawi się nieprzeciętnie. Tym razem nasz bohater dostaje zlecenie od wyuzdanych zakonników (czy nie widzisz tu sprzeczności?), aby unicestwić ich... hmm... bouga, którego zasady (no wiesz, pokój na świecie, miłość bliźniego do...

Tym razem nasz bohater dostaje zlecenie od wyuzdanych zakonników (czy nie widzisz tu sprzeczności?), aby unicestwić ich... hmm... bouga, którego zasady (no wiesz, pokój na świecie, miłość bliźniego do bliźniego i takie tam) uniemożliwiają rozwój ich kościoła. Piekło i Niebo już nigdy nie będą takie same, twierdzą Alan Grant i Kieron Dwyer.

źródło opisu: TM-Semic, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Mnisi mają problem. Chcą się zbuntować, chcą słuchać metalowej muzyki, uprawiać seks, oglądać porno, piać alkohol, ale ich Boug na to nie pozwala i zasady swe egzekwuje w bardzo brutalny sposób. Przyparci do muru wynajmują Lobo do zabicia Bouga… Jak skończy się ta historia?

Kolejny mocno satyryczny Lobo to dla odmiany satyra na religię, wiarę i ograniczenia. Satyra na wolność i rewolucję. Mocna, kontrowersyjna i bardzo brutalna fabuła, ale, pomimo humoru, wcale nie pusta, uzupełniona została znakomitymi rysunkami. Prostymi, acz wymownymi. Wprawdzie dzieło zyskało by uroku, gdyby zrobił je np. Bisley, nie mniej nadal jest to kawał dobrego, bardzo dobrego komiksu, dla tych., którzy nie boją się kontrowersji.
Polecam.

Hoszin | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Na podstawie takich komiksów powinni kręcić filmy a nie jakieś pajęczaki i bezkrwawi bohaterowie.

bestek | 2015-09-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Co tu dużo mówić - Lobo ;-) mój ulubiony odcinek z ostatnim czarnianinem.

Koneser_Klasyki | 2014-12-05
Arczi | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Totalna rozwałka z satyrą na kwestie religijnych zakazów i nakazów oraz nieba i piekła. Nie jest to na pewno sensowny głos w dyskusji dookoła tych tematów, także nie ma tutaj nic kontrowersyjnego. Dla mnie komiks odrobinę zbyt brutalny i prostacki, fanem Lobo nie zostanę.

KAMILA | 2018-01-29
Przeczytana: luty 2018